Reklama:


Igrzyska Zimowej Akademii Sportu wracają na Stadion Śląski

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu wracają na Stadion Śląski
Wydarzenie odbędzie się już w lutym!fot. archiwum

Stadion Śląski zaprasza grupy szkolne na drugą edycję Igrzysk Zimowej Akademii Sportu! Od 7 do 10 lutego, na Stadionie Śląskim, w salach sportowych, uczniowie będą mogli rywalizować w dziesięciu zimowych konkurencjach, a także spotkać się z wybitnymi zawodnikami sportów zimowych, reprezentantami Polski i medalistami Igrzysk Olimpijskich.

Dzieci biorące udział w igrzyskach będą rywalizować m.in. w biathlonie, curlingu, snowboardzie czy konkurencjach hokejowych. Dla zapisanych uczestników przygotowane są gadżety i drobne upominki, a dla najlepszych medale i nagrody rzeczowe. Cztery dni rywalizacji odbędą się pod okiem wyjątkowych gości – wicemistrza Europy dywizji B w curlingu – Bartosza Łobazy; panczenisty, mistrza olimpijskiego, specjalizującego się na dystansie 1500 m – Zbigniewa Bródki; medalistki olimpijskiej w łyżwiarstwie szybkim – Katarzyny Bachledy-Curuś oraz biathlonisty, srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich i zdobywcy pucharu świata w sprincie – Tomasza Sikory. Ambasadorzy wydarzenia opowiedzą o swoich sukcesach i chętnie zapozują do pamiątkowego zdjęcia.

Poza rywalizacją uczniowie będą mogli zapoznać się z wystawą, w której zaprezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer, aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki medali z kilku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Z medalami będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W Zimowej Akademii Sportu udział mogą wziąć uczestnicy w wieku 10-14 lat w grupach od 15 do 40 osób. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: imprezy@stadionslaski.pl, w treści należy koniecznie określić: datę i godzinę sesji, nazwę jednostki/szkoły, liczebność grupy oraz dane kontaktowe opiekuna grupy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 lutego 2023 r. lub po wyczerpaniu wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń z kompletem informacji.

Więcej informacji można znaleźć na www.stadionslaski.pl oraz w mediach społecznościowych Stadionu Śląskiego.

Program:

Harmonogram wydarzenia obejmuje 1,5-godzinne sesje w dniach od 7 do 10 lutego 2023 roku, w następujących godzinach:

09:00 – 10:30 grupa A (maksymalnie 40 osób)

  • 9:00 – 10:00 rywalizacja
  • 10:00 – 10:30 podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

10:30 – 12:00 grupa B (maksymalnie 40 osób)

  • 10:30 – 11:30 rywalizacja
  • 11:30 – 12:00 podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

12:00 – 13:00 grupa C (maksymalnie 40 osób)

  • 12:00 – 13:00 rywalizacja
  • 13:00 – 13:30 podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości