Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Sporo inicjatyw w Chorzowie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Sporo inicjatyw w Chorzowie
Chorzowianie mogą udzielić wsparcia orkiestrze na kilka sposób.fot. Sztab WOŚP Chorzów

Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 29 stycznia znów poczujemy pozytywną energię i otworzymy nasze serca. Z Orkiestrą Jurka Owsiaka, jak co roku, zagra także Chorzów.

Bieg i nordic walking, rajd rowerowy, zabawy na basenie i lodowisku czy maraton zumby – to sportowe atrakcje, które przygotowano w mieście na tegoroczny Finał. Na ulicach kwestować będzie 130 wolontariuszy ze sztabu w Zespole Szkół Technicznych nr 1, a także młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi.

– Tak jak w poprzednich latach, do naszego sztabu zgłosiło się więcej chętnych do kwestowania niż mamy dostępnych miejsc. To naprawdę budujące. Nasi wolontariusze są niesamowicie zaangażowani, czerpią radość z pomagania i nierzadko potrafią uzbierać w puszkach po tysiąc, a nawet dwa tysiące złotych. Trzeba podkreślić, że chorzowianie są bardzo hojni – przypomnę, że w ubiegłym roku chorzowski sztab WOŚP uzbierał rekordową sumę 103 tysiące 430 złotych i 84 grosze. Oczywiście, nie chodzi nam o pobijanie rekordów, więc będziemy wdzięczni za każdą złotówkę oddaną na tak ważny cel, jakim jest walka z sepsą. Jestem przekonana, że chorzowski Finał znów będzie naszym wspólnym sukcesem. Oby tylko pogoda dopisała! – mówi Magdalena Wojtowicz, szefowa sztabu WOŚP przy ZST nr 1 w Chorzowie.

Wszystkie wydarzenia tegorocznego Finału WOŚP w Chorzowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Już w połowie stycznia zamknięta została lista zapisów na VIII Bieg z Sercem WOŚP w Parku Śląskim. Do zawodów zgłosiło się 1000 osób, które będą miały do pokonania 7 kilometrów. Każdy kto zarejestrował się na bieg oraz w dniu finału dokona opłaty startowej do puszki WOŚP, otrzyma pamiątkowy medal.

Wolnych miejsc szybko zabrakło także na liście startowej II Rajdu Rowerowego dla WOŚP, organizowanego we współpracy z Chorzowskim Klubem Rowerowym. 150 cyklistów wyruszy o 11:00 spod Szybu Prezydent w 20-kilometrową trasę ulicami Chorzowa. Metę przygotowano na chorzowskim Rynku, tam też zostaną wręczone pamiątkowe medale.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zaprasza na basen w Kompleksie Sportowym „Hajduki”. W finałową niedzielę (poza tradycyjnymi biletami i karnetami) będzie możliwość skorzystania z kąpieliska, wrzucając do puszki wolontariusza równowartość biletu wstępu. Akcja potrwa od 10:00 do 16:00.

Wolontariuszy będzie można spotkać również na lodowisku w Chorzowie Batorym. W czasie Finału WOŚP na ślizgawkę wejdzie każdy, kto wrzuci równowartość biletu do puszki. Wypożyczenie łyżew płatne będzie w kasie obiektu zgodnie z cennikiem. Prosimy pamiętać o obowiązkowych rękawiczkach. Wstęp w ramach finałowej akcji będzie się rozpoczynać o godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 14:30 i 15:30.

Dużym powodzeniem z pewnością będą się cieszyć zjaęcia w rytmie zumby, które odbędą się 29 stycznia w ZST nr 1 przy ul. Sportowej 23. Organizatorzy nie przewidzieli limitu miejsc. Ponadto przewidziano specjalne animacje dla najmłodszych, które poprowadzi Animator Śląsk Nikola Świtała. Zajęcia potrwają od 15:00 do 19:00.

Tak jak w poprzednich latach, nie zabraknie licytacji internetowych, które wzbogacą konto Orkiestry.

W tym roku WOŚP zbiera środki na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Pierwszy raz w historii, urządzenia, które zakupi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, są dedykowane nie konkretnej grupie wiekowej, tylko wszystkim, którzy będą ich potrzebować! Zakupiony sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski.

Szczegóły na profilu Facebook ZST nr 1 w Chorzowie oraz na www.chorzow.eu

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości