Do samego końca próbował ukryć prawdę. Policjanci przechwycili nielegalną broń

Do samego końca próbował ukryć prawdę. Policjanci przechwycili nielegalną broń

Całą tajemnicę skrywał na poddaszu w skrytce pod podłogą. Posiadacz nielegalnej broni został objęty policyjnym dozorem.

Chorzowscy mundurowi otrzymali w ubiegłym tygodniu informację, jakoby jeden z mieszkańców miał być w posiadaniu broni palnej i sporej ilości amunicji. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trop i udali się na drugi dzień pod wskazany adres.

Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli dwie sztuki broni krótkiej i sztuki długiej. Były to jednak egzemplarze czarnoprochowe, na której nie jest wymagane posiadanie zezwolenia. Podejrzany nie przyznawał się do posiadania innej broni.

Funkcjonariusze nie dali jednak za wygraną. Posiadali informację, że 45-latek posiada także nieruchomość na terenie Małopolski i to tam może przechowywać nielegalną broń. Stróże prawa wybrali się tam w towarzystwie mężczyzny. Na poddaszu budynku, w skrytce pod podłogą znaleźli broń i amunicję.

– Mundurowi zabezpieczyli dwie jednostki broni czeskiej produkcji oraz ponad 1000 sztuk amunicji różnego kalibru. Chorzowianin tłumaczył, że broń ma od członka rodziny i nie spodziewał się, że posiadanie tak starej broni jest zabronione – relacjonują policjanci z Chorzowa.

Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, a także poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. zł. Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa