To już niemal pewne. Ruch Chorzów zagra wiosną w Gliwicach

To już niemal pewne. Ruch Chorzów zagra wiosną w Gliwicach
W przeszłości Ruch Chorzów miał już okazję występować na tym obiekcie.fot. Ruch Chorzów

Wyjaśniła się przyszłość Ruchu Chorzów podczas rundy wiosennej. Niebiescy zagrają na stadionie Piasta Gliwice.

Sytuacja związana z pęknięciem wieży oświetleniowej i późniejszym jej demontażem wywołała niemały problemy dla ekipy 14-krotnego Mistrza Polski. Jasne stało się, że Niebiescy nie będą mogli na początku rundy wrócić na Cichą. Dodatkowo w związku z planowanym montażem nowego oświetlenia na Cichej, taki stan rzeczy potrwa co najmniej do końca trwającego sezonu.

Niebiescy musieli zatem poszukać tymczasowego domu. Niemal od samego początku najmocniejszą kandydaturą był obiekt Piasta Gliwice, na którym chorzowianie mieli już okazję występować w przeszłości. Dziś całość sprawy znalazła swoje potwierdzenie. Klub za pośrednictwem oficjalnego komunikatu poinformował, że zawarł umowę z Piastem Gliwice na poddzierżawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Jednocześnie zarząd Niebieskich złożył do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN wniosek o zgodę na rozgrywanie meczów ligowych w rundzie wiosennej na stadionie zastępczym.

– Decyzja Komisji spodziewana jest w przyszłym tygodniu. W przypadku uzyskania zgody, niezwłocznie przedstawimy szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące inauguracyjnego meczu z Chrobrym Głogów, nad czym usilnie pracujemy – czytamy w komunikacie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa