Reklama:


Utalentowany wychowanek opuszcza Ruch Chorzów. Obrońca zagra we Włoszech

Utalentowany wychowanek opuszcza Ruch Chorzów. Obrońca zagra we Włoszech
Czy były gracz Ruchu Chorzów podbije włoskie boiska?fot. Cagliari Calcio

System szkolenia Ruchu Chorzów wprowadza systematycznie na rynek utalentowanych zawodników. Jeden z nich będzie kontynuował swoją karierę we Włoszech.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku dwóch młodych zawodników 14-krotnego Mistrza Polski – Atonii Franke i Bartłomiej Barański – udało się do słonecznej Italii na testy w Lazio Rzym. Piłkarze zwrócili na siebie uwagę i ich nazwiska znalazły się w notesach wielu skautów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Z Cichej 6 do Rzymu. Dwóch zawodników na testach we włoskim klubie

Teraz jeden ze wspomnianych graczy opuszcza na stałe Cichą 6, aby kontynuować swoją karierę na Półwyspie Apenińskim. Antonii Franke zasilił występujące w Serie B Cagliari Calcio na zasadzie transferu definitywnego. Młody obrońca związał się z ekipą z Sardynii kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku.

– Dla mnie to wielka sprawa, spełniłem kolejne marzenie. Teraz muszę szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, dawać z siebie wszystko na treningach i dostać się do pierwszej drużyny, co na pewno nie będzie łatwe. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom i pracownikom Ruchu, z którymi miałem możliwość pracować na boisku i poza nim, począwszy od UKS Ruch Chorzów, przez Akademię Piłkarską aż po pierwsza drużynę „Niebieskich” – mówi Franke za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu.

Antonii Franke jest wychowankiem Ruchu, który zaliczył debiut w pierwszej drużynie. Stało się to podczas meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości