Reklama:


Młodzież Cleareksu wystąpiła w finałach mistrzostw Polski

Młodzież Cleareksu wystąpiła w finałach mistrzostw Polski
Drużyna Cleareksu Chorzów wystąpiła w turnieju finałowym mistrzostw Polski U-15 w UstceFot. clearex-chorzow.pl

Najmłodsza drużyna Cleareksu Chorzów – U-15 – w miniony weekend rywalizowała w finałach mistrzostw Polski, które odbyły się w Ustce. Chorzowianie zajęli trzecie miejsce w grupie i nie awansowali do fazy pucharowej.

Prowadzony przez Wojciecha Dobrzyńskiego Clearex U-15 walczył o udział w turnieju finałowym MP od listopada ubiegłego roku. Pokonywał kolejne fazy – turnieje eliminacyjne w Wilkowicach, Rudzie Śląskiej oraz Gliwicach. Drugie miejsce w tym ostatnim dało mu prawo gry w mistrzostwach Polski w Ustce (z udziałem 16 najlepszych drużyn w kraju).

Chorzowianie trafili do grupy 2. Na początek zmierzyli się z TAF Toruń, ulegając mu 2:3. Bramki dla Cleareksu zdobyli Mateusz Wąchała oraz Igor Glonek.

W drugim meczu ekipa z Chorzowa nie sprostała niestety gospodarzowi imprezy Jantarowi Ustka. Po bezbramkowej pierwszej połowie Clearex trafił po przerwie dwukrotnie (bramki: Dorian Góra i Alan Boronowski). Sęk w tym, że Jantar strzelił aż siedem goli.

Po tym spotkaniu chorzowianie stracili szanse na awans do ćwierćfinałów, ale z mistrzostwami Polski pożegnali się zwycięstwem. Pokonali bowiem KS Gniezno 3:1 (bramki: Adam Furman, Michał Czarnobaj i Mateusz Kocot) i zajęli trzecie miejsce w grupie.

Mistrzem Polski U-15 został Rekord Bielsko-Biała, który w finale wygrał z GKS Futsal Nowiny 4:2. Brąz zdobyła Legia Warszawa – po zwycięstwie z Jantarem Ustka 4:2.

Przypomnijmy, że starszy rocznik Cleareksu – U-17 – nie wystąpi w turnieju finałowym MP. Chorzowianie odpadli w III rundzie eliminacyjnej w Brzesku.

Skład Cleareksu na MP U-15: Dawid Bem, Milan Felis (bramkarze) oraz Jakub Beruś, Alan Boronowski, Maciej Buczek, Michał Czarnobaj, Adam Furman, Igor Glonek, Dorian Góra, Gracjan Jarosz, Mateusz Kocot, Wojciech Rydel, Artur Sojka, Mateusz Wąchała.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości