Reklama:


Placówki opiekuńczo-wychowawcze mają nowy samochód

Placówki opiekuńczo-wychowawcze mają nowy samochód
Nowy samochód będzie teraz służył podopiecznym ośrodka. fot. Mariusz Banduch

Funkcjonowanie ośrodków wychowawczo – opiekuńczych w Chorzowie z pewnością stanie się łatwiejsze. Dziś miasto przekazało na ich rzecz nowy samochód.

Codzienne zajmowanie się sporą ilością podopiecznych jest logistycznym wyzwaniem dla wychowawców ośrodków opiekuńczo – wychowawczych w Chorzowie. Z całą pewnością do sprawnej realizacji zadań niezbędny jest samochód. Dotychczasowy był już jednak mocno wysłużony.

– Mamy dwa mieszkania, znajduje się w nich 14 wychowanków przebywających pod opieką wychowawców. Muszą oni funkcjonować jak normalne rodziny, chodzić do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne itd. W związku z tym samochód jest nam niezbędny, bo obsługa tylu podopiecznych przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej pochłaniałaby za dużo czasu – tłumaczy Katarzyna Augustyniak, dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chorzowie.

Miasto przekazało dziś uroczyście na rzecz ośrodków zupełnie nowy samochód marki Renault Trafic Grand PACK CLIM Blue dCi 150. Pojazd kosztował 210 tys. zł. Pozwala on pomieścić 9 osób plus kierowcę.

– Mamy okazję przekazać nowy samochód. Pozwoliły na to środki wygospodarowane w ubiegłym roku. Auto spowoduje, że przewóz dzieci będzie przebiegał w lepszych, a przede wszystkim bezpieczniejszych warunkach – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości