Reklama:


Ruch zagra w piątek z Jarosławiem. W Chorzowie był o krok od remisu

Ruch zagra w piątek z Jarosławiem. W Chorzowie był o krok od remisu
W październikowym meczu w Chorzowie z Eurobudem JKS Jarosław Ruch był o krok od pierwszej zdobyczy w tym sezonie. Niestety przegrał 24:25Fot. Łukasz Sobala/Press Focus/Biuro Prasowe KPR Ruch Chorzów

„Niebieskie” w piątkowy wieczór zmierzą się na wyjeździe z Eurobudem JKS Jarosław. To z tym rywalem były najbliżej wywalczenia pierwszych punktów w tym sezonie w PGNiG Superlidze Kobiet.

19 października 2022 r. KPR Ruch Chorzów uległ w hali MORiS Eurobudowi JKS Jarosław 24:25. Wynik mógł być inny, gdyby „Niebieskie” inaczej rozegrały końcówkę. Na ok. 30 sekund przed syreną Anastazja Bondarenko zdecydowała się na natychmiastowy rzut na pustą bramkę, ale golkiperka z Jarosławia zdążyła wrócić między słupki i wynik nie uległ zmianie.

Czytaj także: Ruch był o krok od przerwania złej passy. Trener aż kipiał ze złości

W piątek dojdzie do rewanżu w Jarosławiu. Obie drużyny przystąpią do niego w odmiennych nastrojach. Ekipa z Podkarpacia po słabszych występach ostatnio się odblokowała, pokonując na wyjeździe start Elbląg 29:26, a następnie u siebie Piotrcovię 31:28.

Z kolei Ruch bezskutecznie szuka przełamania. W kilku ostatnich meczach toczył równorzędną walkę z wyżej notowanymi rywalami, ale tylko do 40-50 minuty. Trener Ivo Vavra mówi wprost, co jest największym problemem „Niebieskich”.

– Nie mamy rozgrywających. Możemy biegać, możemy pobronić, czasami nam to wychodzi. Zrobimy jakąś indywidualną akcję, ale brakuje nam rozgrywających. Taka jest prawda i wiem, że słucha jej się źle – mówił Ivo Vavra po ostatnim meczu z MKS FunFloor Lublin.

Chorzowianki wierzą, że w końcu uśmiechnie się do nich szczęście.

– Plan na piątkowy mecz jest niezmienny tak jak przy innych, czyli zdobyć punkty i pokazać się z jak najlepszej strony. Mecz z Lublinem pokazał, że potrafimy zagrać dobre spotkanie nawet z rywalem z górnej części tabeli. Kluczem będzie mocna obrona i jak najmniejsza liczba błędów – podkreśliła Kaja Gryczewska, bramkarka Ruchu.


Mecz Eurobud JKS Jarosław – KPR Ruch Chorzów rozpocznie się w piątek o godz. 19.00. Transmisja na płatnej platformie internetowej Emocje.tv.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa