Reklama:


Chorzowskie licea sklasyfikowane w rankingu „Perspektywy”

Chorzowskie licea sklasyfikowane w rankingu „Perspektywy”
Słowak wypadł najlepiej spośród chorzowskich placówek.fot. archiwum

Szkoły ponadpodstawowe z naszego miasta ponownie zostały sklasyfikowane w prestiżowym rankingu „Perspektywy”. Najlepszy wynik osiągnął „Słowak”.

Według najnowszego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy najlepiej spośród chorzowskich placówek wypadło Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. „Słowak” uplasował się na 156. miejscu w kraju na 6609 szkół, 12. miejscu w województwie, 4. miejscu w metropolii i na 1. miejscu w mieście.

Jeżeli chodzi o inne licea, które zostały sklasyfikowane w rankingu, to „Katolik” zajął 215. miejsce, a „Batory” 794.

– Po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnej grupie szkół wyróżnionych Złotą Tarczą. Srebrną Tarczą wyróżniono Liceum S.R.K.A.K. a Brązową Tarczą III LO im. Stefana Batorego. Gratulacje dla Olimpijczyków – najlepszych uczniów w Polsce oraz Ich Rodziców, ogromne wyrazy uznania, gratulacje i podziękowania dla wspaniałych Tutorów – nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w olimpiadach. Serdecznie gratuluję ubiegłorocznym maturzystom, którzy osiągnęli wysokie wyniki egzaminacyjne, a także Ich profesorom i rodzicom – mówi Janusz Dubiel, wicedyrektor Słowaka na łamach strony internetowej UM Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa