Reklama:


Ruch jednym z najpopularniejszych klubów sportowych w social mediach w Polsce

Ruch jednym z najpopularniejszych klubów sportowych w social mediach w Polsce
Podobnie jak piłkarze cieszyć mogą się także pracownicy klubu.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Zmieniają się trenerzy, zawodnicy, sponsorzy klubów, ale to właśnie kibice stanowią trwały element ich funkcjonowania. Portal Gotowi na Sport przeanalizował media społecznościowe klubów sportowych w Polsce pod względem liczby obserwujących i subskrybentów. Wyłoniono 25 najpopularniejszych drużyn w social mediach, wśród których znalazł się Ruch Chorzów!

Pomimo kłopotów robią swoje

„Niebiescy” to kawał historii polskiej piłki, klub, który mocno wrył się w świadomość kibicowską. Fani wcielają w życie jedno z haseł związanych z Ruchem, czyli „Legenda bez końca”. Pomimo tego, że w ostatnich latach klub przeżył zapaść organizacyjno-finansową oraz sportową, to właśnie dzięki rzeszy fanów, często rozsianych po wielu miastach Polski, Europy, czy nawet świata, możliwa jest odbudowa. Ten proces nie byłby możliwy dzięki zaangażowaniu fan-klubów i tysięcy kibiców. Widać, to też w social mediach, a klub chce tworzyć wraz z kibicami prawdziwą społeczność i „niebieską rodzinę”.

Wyjątkowe kulisy przyciągają uwagę

Kulisy meczów i materiały przygotowywane przez znanego i lubianego „Asceto” generują mnóstwo wyświetleń. Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń są robione z pomysłem i humorem, jak zakłady trenerów dot. frekwencji, czy śląska zaczepka na mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Choć Ruch obecnie ma skromny budżet i gra na zapleczu Ekstraklasy, to pod względem kibicowskim i zasięgów w mediach społecznościowych nigdy z Ekstraklasy nie spadł. 

Pełny opis rankingu znajduje się pod linkiem: https://gotowinasport.sts.pl/wokol-sportu/najpopularniejsze-polskie-kluby-sportowe-social-media/

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa