Kolejne wzmocnienie Niebieskich. Drużynę zasilił doświadczony defensor

Kolejne wzmocnienie Niebieskich. Drużynę zasilił doświadczony defensor
Baranowski może stać się ważnym punktem obrony Ruchu.fot. Dawid Bentkowski - Ruch Chorzów

Ruch Chorzów nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o kwestie transferowe. Po czeskim pomocniku przyszła pora na zakontraktowanie doświadczonego obrońcy.

Niebiescy w miniony weekend ogłosili pozyskanie nowego defensywnego pomocnika. Jan Sedlak ma za sobą ponad 90 występów w czeskiej Ekstraklasie i z całą pewnością będzie ogromnym wzmocnieniem drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruch zakontraktował zagranicznego zawodnika. Pomoże wzmocnić środek pola

Dziś zarząd chorzowskiego klubu przygotował kolejną niespodziankę. Ekipę 14-krotnego Mistrza Polski zasilił Paweł Baranowski. Doświadczony obrońca związał się z Ruchem umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 r.

– Ruch w ostatnich latach stanął na nogi i chce robić kolejne kroki do przodu. To na pewno bardzo pomogło w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu i dołączeniu do drużyny. Zachęcająca była także pozycja startowa przed nową rundą, to nasz duży atut. Patrząc w tabelę wszystko jest w naszych rękach. Ruch jest największym klubem, w jakim kiedykolwiek grałem i to jest bardzo motywujące. Potrzeba jeszcze kilku kroków, by Niebiescy wrócili do miejsca, w którym powinni być. Chciałbym w tym pomóc – mówi nowy nabytek klubu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Baranowski przyszedł na świat 11 października 1990 roku w Suwałkach. Karierę rozpoczynał w lokalnych Wigrach. Podczas seniorskiej przygody z futbolem reprezentował m.in. takie kluby jak Podbeskidzie Bielsko – Biała, Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Odrę Opole, a także Górnika Łęczna. W ostatnim czasie defensor grał w kazachskim FK Atyrau gdzie odnotował 22 występy. Baranowski może pochwalić się 54 meczami w Ekstraklasie oraz 160 w 1. lidze.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa