Reklama:


ChLF. Mecz na szczycie dla PiotrBudu

ChLF. Mecz na szczycie dla PiotrBudu

Mateco odzyskało fotel lidera, ale… tylko na niespełna 24 godziny. W drugim weekendowym spotkaniu przegrało bowiem z PiotrBudem, który zrobił ważny krok w stronę tytułu. Po sześciu porażkach ze zwycięstwa cieszył się Orange, a w II lidze na prowadzenie wrócił AKF Ślonsk.

I LIGA: Tak zaciętej walki o mistrzostwo nie mieliśmy od wielu sezonów! W miniony weekend mieliśmy aż dwie zmiany lidera. Mateco wygrało mecz zaległy z Victorią Klimzowiec i wyprzedziło PiotrBud, wskakując na pierwsze miejsce. Tyle że następnego dnia doszło do kolejnej roszady. W hicie kolejki PiotrBud pokonał Mateco 3:1, dzięki czemu odzyskał prowadzenie w tabeli.

Za wspomnianą dwójką czujnie podążają Irex Gaz oraz Bryka. Mistrz Chorzowa ma już za sobą trudne chwile. Wygrał po raz piąty, zarazem najwyżej w sezonie – 10:1 z Klimzowcem, który wpadł w potężny dołek. Z kolei Bryka po raz drugi w tej edycji nie dała szans Nattelowi.

Do siedmiu razy sztuka – mogą powiedzieć zawodnicy Orange. Przerwali czarną serię (6 porażek z rzędu), pewnie zwyciężając z Autor Teamem (5:1). „Czerwona latarnia” I ligi jest już praktycznie jedną nogą w niższej dywizji.

W ostatnich kolejkach punkty konsekwentnie gromadzi Silesia. Do niedawna okupowała miejsce w strefie spadkowej, teraz – po 3:2 z Victorią Klimzowiec – jest już szósta. A sytuacja Victorii staje się coraz trudniejsza.

W najbliższej kolejce arcyciekawie zapowiada się spotkanie PiotrBudu z Bryką (12 lutego, godz. 11.50). W pierwszej rundzie padł remis 6:6. Emocje gwarantowane!

Mecz zaległy
Victoria Klimzowiec – Mateco 1:2

Lediński – Ćwielong, Szulc.

11. kolejka
Victoria Klimzowiec – Silesia 2:3

Wystop 2 – Niestolik 2, Ciesiółka;
Mateco – PiotrBud 1:3
Niemczyk – Koniarek, Stec, Szczyrba;
Bryka – Nattel Chorzów Stary 6:2
Krzywka 3, Wąsik 2, Kozłowski – Maj, Nowak;
Klimzowiec – Irex Gaz 1:10
Stefański – Grzybowski 3, Kaczmarczyk 2, Kravets 2, Wysocki 2, Zygarski;
Autor Team – Orange 1:5
Kordaczka – Kluz 3, Malordy, Rybacki.

Tabela: PiotrBud 25 pkt. (11 meczów), Mateco 23 (11), Irex Gaz 22 (11), Bryka 20 (10), Orange 15 (11), Silesia 14 (11), Klimzowiec 13 (11), Nattel 12 (11), Victoria 10 (11), Autor Team 1 (10).II LIGA: Tajfun nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia. W 10. kolejce pauzował, ale mógł pozostać na czele stawki, wygrywając mecz zaległy z Dam Packiem. Spotkanie zakończyło się jednak nieoczekiwanym wynikiem – przedostatni zespół pokonał ekipę walczącą o awans 4:3.

W tej sytuacji tabelę otwiera AKF Ślonsk, który wrócił na szczyt po kilkutygodniowej przerwie. Spadkowicz z I ligi pokonał Contrę 4:1 i prowadzi z dwupunktową przewagą nad trzema zespołami.

Po trzech przegranych z rzędu przebudziła się WSB (4:1 z Dam Packiem). Serię porażek przerwała także Koreja.pl, ale punkt w starciu z Blue Biadaczem niewiele jej daje, jeśli chce jeszcze opuścić ostatnie miejsce. Z kolei Stokson zakończył serię spotkań bez porażki (6), ulegając Pro Banking 1:2.

Wygląda na to, że w najbliższych tygodniach czeka nas jeszcze wiele przetasowań. Drugą drużynę tabeli dzielą od szóstej zaledwie… dwa punkty.

10. kolejka
Stokson – Pro Banking 1:2

Sadło – Porębski, Szczygielski;
Blue Biadacz – Koreja.pl 4:4
Kowalski, Latała, Liksza, Siemieniak – Olszewski 2, Breguła, Mazurek;
AKF Ślonsk – Contra 4:1
Skok 3, Misterka – Molo;
Dam Pack – WSB 1:4
R. Oczko – Hornik, Kowalczyk, Małachowski, Nowak;
Pauza Tajfun.

Mecz zaległy
Dam Pack – Tajfun 4:3

Skiba 2, R. Oczko, Stanusz – Bogacki 3.

Tabela: AKF Ślonsk 17 pkt. (8 meczów), Tajfun 15 (8), WSB 15 (9), Blue Biadacz 15 (9), Pro Banking 14 (9), Contra 13 (9), Stokson 10 (9), Dam Pack 9 (9), Koreja.pl 2 (8).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa