Reklama:


Punkt mobilnych badań mammograficznych pojawi się w Chorzowie

Punkt mobilnych badań mammograficznych pojawi się w Chorzowie
Mammograf stanie w Chorzowie pod Kauflandem na ul. 3 Maja.fot. archiwum

Wykonywanie badań mammograficznych jest niezwykle ważne w kwestii zwalczania raka piersi. Już niebawem w Chorzowie zainteresowane panie będą miały okazję na skorzystanie z bezpłatnej usługi.

Firma LUX MED Diagnostyka kolejny raz przeprowadzi w Chorzowie bezpłatne badania mammograficzne. Skierowane są one dla pań w wieku od 50 do 69 lat i finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Warunkiem wzięcia udziału w badaniach jest wspomniany wyżej przedział wiekowy, objęcie ubezpieczeniem i spełnianie przez panie jednego z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy 
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Punkt w Chorzowie zostanie zlokalizowany 22 lutego br., przy markecie Kaufland na ul. 3 Maja 185 w godzinach od 9.40 do 17:10. W celu skorzystania z badania należy dokonać rejestracji za pomocą formularza dostępnego TUTAJ lub telefonicznie pod numerami: 58 666 24 44, 22 338 19 60

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa