Pod koniec lutego rusza rekrutacja do chorzowskich podstawówek

Pod koniec lutego rusza rekrutacja do chorzowskich podstawówek
Jedną ze szkół do której można posłać swoją pociechę jest SP nr 21.fot. archiwum

Już niebawem ruszy nabór dla uczniów klasy pierwszych szkół podstawowych. Proces będzie przebiegać w formie elektronicznej.

Pod koniec lutego, a dokładnie w poniedziałek 27, rozpocznie się ważny proces dla wszystkich dzieci, które od nowego roku szkolnego będą rozpoczynać swoją edukację. Przed nami bowiem nabór do szkół podstawowych, który potrwa do 31 marca br.

Całość zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Objęte są nim wszystkie szkoły publiczne z Chorzowa. Można znaleźć go TUTAJ. System posiada dwie opcje. „ZGŁOSZENIA” przeznaczone są dla kandydatów do szkól w obwodzie, w którym on mieszka. Należy wypełnić formularz, wydrukować, podpisać i zanieść do placówki obwodowej, gdzie dziecko przyjmowane jest z urzędu.

Drugi wariant to „WNIOSEK”. Jest on przeznaczony dla kandydatów spoza obwodu. Jeżeli dana placówka dysponuje wolnymi miejscami, a dodatkowo dziecko spełnia kryteria brane pod uwagę przy przyjęciu do szkoły, wówczas ma ono szansę na dostanie się do niej.

– WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły wybranej w I preferencji – czytamy w komunikacie

 Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa