13. miejsce, 13 punktów i mecz trzynastego. Clearex chce pozbyć się pecha

13. miejsce, 13 punktów i mecz trzynastego. Clearex chce pozbyć się pecha
Kapitan Cleareksu Szymon Łuszczek ma nadzieję, że pech w końcu opuści chorzowską drużynęFot. Adrian Ślązok

Po raz pierwszy w tym sezonie mecz z udziałem Cleareksu zostanie pokazany w TVP Sport. Idealny scenariusz dla chorzowian to przełamanie się na oczach całej Polski. Rywalem drużyny Rafała Krzyśki będzie w poniedziałek (13.02.) BSF ABJ Bochnia.

Prawa do transmisji meczów FOGO Futsal Ekstraklasy posiada płatny kanał Pilot WP. Jednak w tym sezonie zapewniono kibicom także jedno spotkanie w otwartym kanale – na antenie TVP Sport. Kamery tej stacji zawitają w poniedziałek do hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego.

O godz. 18.15 rozpocznie się mecz Cleareksu Chorzów z BSF ABJ Bochnia. Zespół z Małopolski to beniaminek Ekstraklasy. Radzi sobie w niej bardzo dobrze, zajmuje siódme miejsce, a w pierwszej rundzie pokonał u siebie chorzowian 6:1.

Clearex zanotował słaby początek rundy rewanżowej. W trzech meczach zdobył tylko punkt (1:3 z Red Dragons Pniewy, 3:3 z Jagiellonią Białystok – oba w hali MORiS – oraz 0:8 z Rekordem Bielsko-Biała na wyjeździe). Na koncie chorzowian widnieją zaledwie 13 punktów. Mecz Cleareksu z Bochnią rozegrany zostanie 13 lutego, a to nie jedyna „trzynastka” chorzowian. Po niedzielnym zwycięstwie AZS UŚ Katowice z Legią Warszawa (3:1) spadli na 13. miejsce w tabeli.

– Miejmy nadzieję, że 13-ty nie będzie dla pechowy, choć nie ma co ukrywać, że ten pech nas ostatnio prześladuje – podkreśla przed poniedziałkowym meczem z Bochnią kapitan Cleareksu Szymon Łuszczek na stronie klubowej. Transmisja telewizyjna dodaje jeszcze determinacji, by pokazać, że potrafimy grać, a punkty są nam przecież bardzo potrzebne.

Clearex czeka na przełamanie w Ekstraklasie od 4 grudnia ub. roku. Jeszcze gorzej przedstawia się inna statystyka. Podopieczni Rafała Krzyśki odnieśli w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo w hali MORiS – 15 października 2022 r. (oprócz tego doznali sześciu porażek i zremisowali ze wspomnianą Jagiellonią).

Kiedyś Chorzów był dla Cleareksu twierdzą.

I to jest najgorsze, bo przecież przez lata zbudowaliśmy sobie renomę drużyny, która u siebie jest piekielnie groźna, a w tych rozgrywkach  jest pod tym kątem dramatycznie. Nigdy u nas nikomu łatwo się nie grało, a w teraz jest odwrotnie. Czas to zmienić – dodaje Łuszczek.

Mecz Clearex Chorzów – BSF ABJ Bochnia rozpocznie się o godz. 18.15. Zapraszamy kibiców do hali MORiS. Bilety – w cenie 15 zł i 10 zł (ulgowy) można nabywać w przed spotkaniem w kasie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa