ChLF. Pierwsza porażka w sezonie i… Koniec marzeń o tytule?

ChLF. Pierwsza porażka w sezonie i… Koniec marzeń o tytule?

Takiej serii w tym sezonie nie miał nikt. Piłkarze Bryki w 11 spotkaniach nie doznali porażki. Jednak mecz numer 12 – przegrany z PiotrBudem 2:5 – może zamknąć im drogę do mistrzostwa. Punkty straciło także Mateco, a Irex Gaz jest już drugi.

I LIGA: Przez ponad pół sezonu Bryka pozostawała niepokonana Chorzowskiej Lidze Futsalu. W sobotnim meczu zaległym wygrała z Autor Teamem 3:0, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce (bilans: sześć zwycięstw i pięć remisów). Mogła iść za ciosem i w niedzielę zostać liderem. Stałoby się tak w przypadku zwycięstwa – w hicie kolejki – z prowadzącym PiotrBudem. Po wyrównanej pierwszej połowie było 2:2. Druga część należała jednak do ekipy Witolda Wieczorka, która zdobyła trzy bramki bez odpowiedzi.

W dwunastym meczu sezonu Bryka doznała więc pierwszej porażki. Bardzo kosztownej, która może wyeliminować ją z gry o tytuł. Patrząc bowiem na układ tabeli, wydaje się, że pięciopunktową stratę do PiotrBudu ciężko będzie odrobić.

Po raz kolejny punkty zgubiło Mateco. W starciu z odrodzoną Silesią padł wynik 2:2. Wykorzystał to Irex Gaz, który uporał się z Victorią Klimzowiec (2:1) i jest już na drugim miejscu w tabeli (trzy punkty za PiotrBudem). Czy w tej sytuacji dwie najbardziej utytułowane ekipy ostatnich lat rozstrzygną kwestię mistrzostwa między sobą? Przekonamy się o tym w najbliższych tygodniach. Irex Gaz czekają bowiem najpierw dwa poważne testy – mecze z Mateco i z Bryką.

Od 4 grudnia (i zwycięskich derbów z Victorią) na przełamanie czekał Klimzowiec. Po pięciu porażkach z rzędu wreszcie miał powody do radości – po niedzielnym spotkaniu z Orange (4:3). Nattel – zwyciężając 5:2 – praktycznie przypieczętował los Autor Teamu.

Mecz zaległy
Bryka – Autor Team 3:0
Cuber, Krzywka, Wąsik.

12. kolejka
Nattel Chorzów Stary – Autor Team 5:2
Śliwa 4, Czajor – Smyła, Szendrak;
Orange – Klimzowiec 3:4
Lenert, Malordy, Winczakiewicz – Budzik 2, Błaszczyk, Pleszak;
Irex Gaz – Victoria Klimzowiec 2:1
Langner, Zygarski – Marcin Winciersz;
Silesia – Mateco 2:2
Kubara, Niestolik – Ćwielong, Piasecki;
PiotrBud – Bryka 5:2
Markosyan 2, Koniarek, Stec, Szczyrba – Grosicki, Kozłowski.

Tabela: PiotrBud 28 pkt., Irex Gaz 25, Mateco 24, Bryka 23, Klimzowiec 16, Nattel 15, Silesia 15, Orange 15, Victoria 10, Autor Team 1.


II LIGA: Jedenasta seria rozpoczęła się od mocnego uderzenia, czyli meczu lidera AKF Ślonsk z drugim w tabeli Tajfunem. Wicelider zrewanżował się za porażkę z jesieni (1:3) i zainkasował trzy punkty po zwycięstwie 6:4. Jednak następnego dnia Tajfun powrócił na drugą pozycję, bo AKF Ślonsk pokonał Koreję w spotkaniu zaległym (co ważne: w obu ligach odrobiono już wszystkie zaległości).

O dwa miejsca premiowane awansem walczy szeroka grupa – Pro Banking, Contra, pauzująca w tej kolejce WSB oraz Blue Biadacz. Ten ostatni jednak już od czterech kolejek nie potrafi wygrać meczu. Dam Pack udowodnił, że Stokson wyjątkowo mu „leży” – z 12 pkt., jakie zdobył w tym sezonie, sześć wywalczył w meczach z „Pączkami”.

11. kolejka
Tajfun – AKF Ślonsk 6:4

Bogacki 3, Adamus, Mączka, K. Łojek – Skok 3, Nieć;
Dam Pack – Stokson 2:1
Colik, Skiba – Wylegała;
Contra – Blue Biadacz 2:0
Leoniak 2;
Koreja.pl – Pro Banking 1:4
Górka – Klimas, Lempa, Michalik, Szczygielski.
Pauza WSB.

Mecz zaległy
AKF Ślonsk – Koreja.pl 5:2

Niśkiewicz 2, Skok 2, Himel – Breguła, Stefan.

Tabela:
AKF Ślonsk 20 pkt. (10 meczów), Tajfun 18 (9), Pro Banking 17 (10), Contra 16 (10), WSB 15 (9), Blue Biadacz 15 (10), Dam Pack 12 (10), Stokson 10 (10), Koreja.pl 2 (10).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa