Limity kartek przekroczone. Ruch osłabiony na mecz z Puszczą

Limity kartek przekroczone. Ruch osłabiony na mecz z Puszczą
Brak Szczepana będzie z pewnością dla Niebieskich sporym problemem.fot. Marcin Bulanda

Ruch Chorzów udanie rozpoczął zmagania w rundzie wiosennej. W kolejnym meczu Niebiescy będą musieli jednak poradzić sobie bez dwóch zawodników.

Przypomnijmy, że Niebiescy w ubiegłą sobotę wygrali na stadionie w Gliwicach z Chrobrym Głogów 1:0 (0:0). Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca, bowiem o wyniku zadecydował rzut karny w doliczonym czasie gry, którego na upragnioną bramkę zamienił kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk.

Kolejnym przystankiem chorzowian będą Niepołomice. W ramach 20. kolejki Fortuna 1. Ligi podopieczni Jarosława Skrobacza zmierza się z tamtejszą Puszczą. Niestety szkoleniowiec będzie musiał poradzić sobie bez dwóch ważnych zawodników. W związku z przekroczeniem limitu żółtych kartek pauzować będą Remigiusz Szywacz oraz Daniel Szczepan. Szczególnie brak tego drugiego może budzić niepokój, bowiem napastnik stanowi ważny element w układance trenera 14-krotnego Mistrza Polski.

Dodatkowo uważać na upomnienia musi Jakub Piątek i Przemysła Szur. Jeżeli zobaczą oni żółte kartoniki, to wykluczy ich to z rywalizacji ze Stalą Rzeszów.

Mecz Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów zaplanowany jest na piątek 17 lutego br. Początek o 18.00.

Kartki w zespole Ruchu (tylko liga):

8 – Daniel Szczepan
6 – Konrad Kasolik
4 – Maciej Sadlok, Remigiusz Szywacz
3 – Jakub Piątek, Przemysław Szur
2 – Łukasz Janoszka, Kacper Michalski, Filip Nawrocki, Tomasz Swędrowski, Tomasz Wójtowicz
1 – Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Moneta, Patryk Sikora

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa