Reklama:


Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej zyskał nowy wygląd

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej zyskał nowy wygląd
Nowy wygląd oddziału będzie z pewnością czymś pozytywnym w trudnych chwilach małych pacjentów.fot. własne

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie może pochwalić się kolejnym remontem. Tym razem stał się on możliwy dzięki wsparciu dwóch fundacji. Zmianę odczują przede wszystkim mali pacjenci.

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami u Dzieci. Z tej okazji w szpitalu dziecięcym przy ul. Truchana odbyła się oficjalna prezentacja wyremontowanego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

– Cieszymy się, że możemy do użytku oddać wyremontowany oddział. Jego wykonanie nie byłoby możliwe bez dwóch fundacji – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Całość przedsięwzięcia odbyła się dzięki wspomnianym fundacjom – Iskierka i DKMS. Zmiany mają przede wszystkim charakter wizualny. Korytarze i sale zostały ozdobione niezwykłymi malowidłami zwierząt, a także wzbogaciły się o nową paletę kolorów.

– Nieprzyjemne chwile mogą być równoważone przez przyjemne doznania. Dzieci mogą wybierać pokoje: pod żyrafą, pod lemurem. W salach zabiegowych są takie zwierzęta jak psy i koty. Mali pacjenci pomogli przy wyborze – opowiada Katarzyna Machnik, Koordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie.

Remont wsparły także firmy Mostostal Zabrze oraz Amazon oraz wolontariusze. Autorką całości koncepcji jest Aleksandra Kaleta – Żmuda. Prace malarskie trwały łącznie 3 miesiące i odbywały się od października do grudnia 2022 roku.

– Jest nam naprawdę miło widząc uśmiech dzieci, bo to one właśnie z nami współtworzyły zmianę. Cieszymy się, że odświeżone są wszystkie sale, gabinet psychologa, świetlica, sufity, łazienki, kuchnia – wymienia Jolanta Czernicka – Siwecka – Bez naszych darczyńców nie udałoby się tego zrobić. Ogromne podziękowania dla nich i dla wolontariuszy – dodaje.

Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 100 tys. zł. Warto przypomnieć, że jest to już trzeci remont tego oddziału zrealizowany przez fundację Iskierka. Poprzedni miał miejsce w 2015 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości