Reklama:


W niedzielę „mecz o życie”. Clearex bez podstawowego bramkarza

W niedzielę „mecz o życie”. Clearex bez podstawowego bramkarza
Kacper Burzej, podstawowy bramkarz Cleareksu, doznał kontuzji. Zabraknie go w bardzo ważnym dla chorzowian meczu w ChojnicachFot. Adrian Ślązok

Spotkanie w Chojnicach ma ogromny ciężar gatunkowy. Jeśli Clearex wygra w niedzielę (19.02.) z Red Devils, odskoczy od rywala ze strefy spadkowej na pięć punktów. Jeśli przegra, sam znajdzie się pod kreską. Niestety chorzowianie znów będą osłabieni.

Punkt wywalczony w meczu z BSF ABJ Bochnia (1:1) podbudował morale futsalistów Cleareksu, ale tylko delikatnie poprawił sytuację zespołu w walce o utrzymanie. Pięciokrotni mistrzowie Polski zajmują 13. miejsce – ostatnie z bezpiecznych – w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy. Zgromadzili 14 punktów – o dwa więcej niż Red Devils Chojnice, pierwsza ekipa ze strefy spadkowej.

I to właśnie w Chojnicach Clearex rozegra kolejne spotkanie. Dla obu ekip będzie to „mecz o życie”. Jeśli drużyna Rafała Krzyski wygra z „Czerwonymi Diabłami”, wówczas odskoczy im na pięć punktów. Jednak porażka oznaczać będzie, że chorzowianie znajdą się w strefie spadkowej.

– Mecz w Chojnicach będzie bardzo ważny. Wręcz kluczowy w walce o utrzymanie – podkreśla trener Rafał Krzyśka.

Niestety Clearex nie będzie mógł zagrać w optymalnym zestawieniu. Na listę kontuzjowanych (oprócz Sebastiana Brockiego, który już wcześniej doznał urazu) trafił Kacper Burzej. Podstawowy bramkarz chorzowian naciągnął mięsień w spotkaniu z Bochnią. Pierwsza diagnoza była optymistyczna, ale po badaniach okazało się, że Burzej będzie pauzować przez ok. miesiąc.

Miedzy słupkami stanie więc Oskar Banasiak, a jako drugi bramkarz wpisany zostanie trener Krzyśka, który w tym sezonie jeszcze nie miał okazji wystąpić w Ekstraklasie.

Mecz Red Devils Chojnice – Clearex Chorzów będzie transmitowany przez Pilot WP (kanał płatny). Początek spotkania w niedzielę o godz. 18.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości