„Jednym strzałem załatwiliśmy mecz”. Komentarze po meczu Puszcza – Ruch

„Jednym strzałem załatwiliśmy mecz”. Komentarze po meczu Puszcza – Ruch
Jarosław Skorbacz przyznał, że jego zawodnicy wygrali naprawdę ciężkie spotkanie.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Niebiescy po dwóch spotkaniach rundy wiosennej dołożyli na swoje konto komplet punktów. Piątkowe starcie przeciwko Puszczy Niepołomice skomentowali trenerzy obu zespołów, a także strzelec zwycięskiej bramki Łukasz Janoszka.

Jakub Kula – II trener Puszczy Niepołomice

Ciężko komentować takie spotkanie. Z przebiegu całego meczu myślę, że byliśmy zespołem o te kilka procent lepszym od Ruchu. Przegrywamy jednak w ostatniej akcji meczu, przez nieodpowiedzialne zachowanie, przez indywidualny błąd. Z podobnymi sytuacjami spotykaliśmy się w sezonie, w którym byliśmy zmuszeni walczyć o utrzymanie, właśnie przez takie zagrania. Postawa drużyny zasługuje na pochwałę jeśli chodzi o całokształt. Drużyna naprawdę wykonała ogrom pracy. Na te warunki, w jakich przyszło nam dziś grać uważam, że bardzo dobrze sobie z tym poradziliśmy i wykorzystaliśmy do optimum sposób prowadzenia gry. Stworzyliśmy sobie sytuacje, ale zawiodła nasza największa broń jaką mieliśmy w tamtej rundzie. Do tego meczu byliśmy najskuteczniejszym zespołem jeśli chodzi o stwarzane sytuacje i procent wykorzystanych szans.

Jarosław Skrobacz – trener Ruchu Chorzów

Myślę, że ten mecz i cała otoczka tego spotkania sprzyjała gospodarzom, przede wszystkim mam na myśli warunki atmosferyczne, gdzie do przerwy wiatr momentami nie pozwalał nam wyjść z własnej połowy. To w pewnym stopniu determinowało to, jak wyglądała gra na tym boisku. Rywale bardzo dobrze się do tego przystosowali, my momentami irytowaliśmy się. Był mnóstwo przerw, brakowało płynności. Wszystko to, co chcieliśmy grać było momentalnie przerywane. Chwalę za to Puszczę, bo to element taktyki, który wykonywali dziś do perfekcji. Byli na nas przygotowani i ich gra była celowa, a także świadoma. Było nam bardzo ciężko. Wygraliśmy tym, że na koniec byliśmy trochę świeżsi. Przejęliśmy kilka piłek w końcówce, potrafiliśmy dograć tę ostatnią, finalną. Jednym strzałem załatwiliśmy mecz. Niezwykle dla nas cenne trzy punkty i dziękuję zawodnikom za olbrzymie zaangażowanie. Zostawili dziś mnóstwo zdrowia na boisku. Kibicom, za wsparcie mimo zakazu. Dziękuję.

Łukasz Janoszka – Ruch Chorzów

Bardzo wymęczone zwycięstwo, bo myślę, że mecz nie mógł się podobać. Było to bardzo brzydkie spotkanie do oglądania ale jadąc tu wiedzieliśmy, że tak będzie wyglądał i na to się nastawiliśmy. Fajne jest to, że kolejny raz pokazaliśmy, że wierzymy do samego końca i zgarniamy trzy punkty.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa