Od soboty kursy rozpocznie nowa metrolinia

Od soboty kursy rozpocznie nowa metrolinia
Metrolinia połaczy Katowice z Siemianowicami.fot. archiwum

W rozkładzie komunikacji miejskiej niebawem pojawi się nowa metrolinia. Połączenie będzie kursować z Katowic do Czeladzi.

Od 25 lutego br. nowa metrolinia M25 będzie wozić pasażerów z Katowic przez Siemianowice Śląskie do Czeladzi.

Linia będzie kursować przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. W dni robocze i w dni wolne co godzinę.

W Katowicach początkowym przystankiem jest Sądowa. Autobusy będą jechać przez Sokolską i Chorzowską na Plac Alfreda. Potem kierują się na Siemianowice Śląskie i przez Bańgów docierają do Czeladzi. Ostatnim przystaniem jest Czeladź Dworzec. Rozkładowy czas dojazdu wynosi ok. 30 minut.  

Metrolinie

Metrolinie to uruchamiane regularnie od maja 2021 r. połączenia autobusowe. Ich zadaniem jest zwiększenie dostępności oferty komunikacyjnej i usprawnienie podróży w miastach i gminach, przez które przebiegają, do czasu uruchomienia Kolei Metropolitalnej.W Metropolii do tej pory uruchomiono 27 metrolinii. Łącznie ma ich powstać 32.

Mają one różne funkcje. Podstawowe tzw. „szkieletowe” obsługują duże miasta, charakteryzujące się znacznymi potokami pasażerskimi. Są one oznaczone jedną cyfrą, np. M1. Następny rodzaj to uzupełniające, integrujące poszczególne części Metropolii. Mają one oznaczenie dwucyfrowe, np. M25. Kursują także metrolinie dowozowo- odwozowe. Mają one trzycyfrowe oznaczenie jak. np. M101. Zapewniają one transport do wszystkich wprowadzonych wcześniej metrolinii.

Źródło: informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa