Reklama:


Wsparcie dla inicjatyw społecznych. Trwa nabór do programu „Śląskie Lokalnie”

Wsparcie dla inicjatyw społecznych. Trwa nabór do programu „Śląskie Lokalnie”
Zainteresowani powinni jak najszyciej złożyć wniosek.fot. Freepik

Działania społeczne w Chorzowie, ale także innych miastach województwa mają okazję na otrzymanie solidnego wsparcia.

Dokładnie od 1 lutego do 2 marca br., trwa nabór wniosków do programu „Śląskie Lokalnie 2021 – 2023”. Ma on na celu wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które realizują działania społeczne.

We wskazanych latach w ramach projektu rozdane zostanie łącznie 1,4 mln zł na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. W trakcie każdego z trzech konkursów wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 1000 do 5000 zł.

Wnioski może składać:

1. Młoda organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).
2. Grupa nieformalna, składająca się z przynajmniej trzech osób, nieposiadających osobowości prawnej, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności.
3. Organizacja pozarządowa (patron) to taka organizacja, która składa i realizuje projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości.

Wniosek należy złożyć drogą elektroniczną TUTAJ. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec marca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości