Przed nami 6. edycja akcji „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”

Przed nami 6. edycja akcji „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”
Akcja każdego roku cieszy się coraz większym powodzeniem.fot. Mariusz Banduch

Przed nami kolejna edycja akcji „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”. Trwa przyjmowanie zgłoszeń, a samo wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Dzień Kobiet.

Szkoła Podstawowa nr 21 – SKW „Niebieskie serca” już szósty raz organizuje na rzecz Fundacji Rak’n Roll cieszącą się coraz większą popularnością akcję „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”. Całość polega na oddaniu włosów, które zostaną przeznaczone na wykonanie peruk dla osób, które w wyniku chorób i leczenia straciły swoje włosy.

– Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 250 zł, a ich cena jest wysoka. Dlatego od 12 lat pomagamy kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki – czytamy na stronie fundacji.

W celu wzięcia udziału w akcji niezbędne jest zachowanie kilku zasad, w innym wypadku włosy nie będą nadawały się do wykonania peruki. Muszą być naturalne. W grę nie wchodzą natomiast farbowane i rozjaśniane. Oprócz tego długość włosów przeznaczonych do obcięcia to min. 35 cm.

W Chorzowie akcja odbędzie w dwóch salonach: „Mc Hair” przy ul. Wolności 110 i salonie „Viktoria” Katarzyna Paluch przy ul. 3 Maja. Wydarzenie zaplanowane jest tradycyjnie na 8 marca.

Udział jest bezpłatny, a ilość uczestników ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 marca za pośrednictwem:

  • SP 21 – tel. 32 2412 355
  • Salon fryzjerski Mc Hair – tel. 515 509 331 (zgłoszenia: marzena.piotrowska@interia.pl)
  • Salon „Viktoria” Katarzyna Paluch – tel. 516 299 670

Organizatorzy gwarantują wykonanie profesjonalnej usługi fryzjerskiej. Dodatkowo każdy darczyńca otrzyma pamiątkowy upominek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa