Reklama:


Dwie „Niebieskie” w „Siódemce tygodnia” Superligi

Dwie „Niebieskie” w „Siódemce tygodnia” Superligi
Bramkarka Ruchu Kaja Gryczewska oraz rozgrywająca Paula Masiuda (z prawej) zostały wyróżnione przez PGNiG Superligę KobietFot. Biuro Prasowe Galiczanki Lwów/PGNiG Superliga Kobiet

Za pierwszymi punktami KPR Ruch Chorzów w tym sezonie w PGNiG Superlidze Kobiet poszły także indywidualne wyróżnienia. Kaja Gryczewska i Paula Masiuda znalazły się w „Siódemce tygodnia”.

Podopieczne Ivo Vavry w miniony weekend sensacyjnie pokonały na wyjeździe mistrza Ukrainy Galiczankę Lwów 31:23. Zamykający tabelę Ruch nadal ma sporą stratę do kolejnego zespołu (11 pkt.), ale jeśli w kolejnych meczach utrzyma tak wysoki poziom, jak w spotkaniu w Markach, to może jeszcze zrobić się ciekawie w walce o utrzymanie.

Oprócz 3 punktów dla zespołu „Niebieskie” otrzymały także wyróżnienia indywidualne. Bramkarka Kaja Gryczewska oraz rozgrywająca Paula Masiuda zostały wybrane do „Siódemki tygodnia” PGNiG Superligi Kobiet.

Gryczewska zanotowała kapitalny występ między słupkami. Zwłaszcza po przerwie była niczym ściana, wielokrotnie stopując ukraińskie szczypiornistki. Natomiast Masiuda zdobyła cztery bramki na pięć oddanych rzutów (80% skuteczności).

„Dawała jakość na lewej połówce. Jej decyzje w ataku były przemyślane, a zdobyte bramki często przedniej urody. Co istotne – nie szukała rzutowych okazji na siłę i chętnie współpracowała z pierwszą linią, dogrywając chociażby na koło do Karoliny Jasinowskiej” – to uzasadnienie wyboru Masiudy, zaprezentowane przez portal WP SportoweFakty, który wspólnie z Superligą wyróżnia zawodniczki.

„Niebieskie” miały szansę na jeszcze jeden indywidualny sukces. Kaja Gryczewska, a także Karolina Jasinowska (8 goli z Galiczanką) walczyły o tytuł „Zawodniczki tygodnia”. Wygrała jednak trzecia z nominowanych – Małgorzata Buklarewicz z KPR Gminy Kobierzyce.

Przypomnijmy, że piłkarki Ruchu w najbliższą niedzielę (26 lutego, godz. 17.00) rozegrają ostatni mecz w rundzie zasadniczej. W hali MORiS zmierzą się z MKS PR Urbis Gniezno, który plasuje się o jedno miejsce wyżej. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości