Nie żyje Jan Schmidt. Były napastnik Ruchu Chorzów miał 86 lat

Nie żyje Jan Schmidt. Były napastnik Ruchu Chorzów miał 86 lat
Klubowa delegacja wzięła udział w dzisiejszych uroczystościach pogrzebowych napastnika.fot. Ruch Chorzów

Czwartek był smutnym dniem dla wszystkich osób związanych z chorzowskim Ruchem. W wieku 86-lat odeszła jedna z klubowych legend.

Wczoraj do wiadomości została podana informacja o śmierci Jana Schmidta, byłego zawodnika Ruchu Chorzów, który w 1960 roku sięgnął z Niebieskimi po Mistrzostwo Polski. Pogrzeb napastnika odbył się dziś o 10.30 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Farnej w Chorzowie.

Jan Schmidt zmarł tuż przed swoimi kolejnymi urodzinami, bowiem przyszedł na świat 2 marca 1937 roku. Przygodę z futbolem rozpoczynał w KS Kościuszko, a następnie reprezentował barwy takich zespołów jak: AKS Chorzów, Starcie Chorzów, Śląsk Wrocław i Legii Warszawa. Właśnie w stołecznym klubie debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Ruchem związał się w 1960 roku natychmiast przebijając się do podstawowej jedenastki, stając się najlepszym strzelcem w tamtym sezonie, który zakończył się dla Niebieskich zdobycie tytułu Mistrza Polski. Łącznie w barwach chorzowskiej drużyny rozegrał 45 spotkań i strzelił 25 bramek. Niestety z powodów zdrowotnych jego kariera dobiegła końca w wieku zaledwie 25 lat.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa