Reklama:


Na ulicy Strzelców Bytomskich może pojawić się „Inteligentne przejście”. Wszystko w waszych rękach

Na ulicy Strzelców Bytomskich może pojawić się „Inteligentne przejście”. Wszystko w waszych rękach
Inteligentne przejście znacznie poprawi bezpieczeństwo na ul. Strzelców Bytomskichfot. archiwum

Nasze miasto bierze udział w konkursie organizowanym firmę Orange Polska. Chorzów ma okazję wzbogacić się o inteligentne przejście dla pieszych.

Miasto zgłosiło się do udziału w konkursie „Inteligentne przejście”. Jego organizatorem jest Orange Polska. W trzech zwycięskich miastach znana firma przekształci niebezpieczne przejścia w wersję „smart”. Polega ono na tym, że czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Jeżeli Chorzów zostanie jednym ze zwycięzców, to zmodernizowane zostanie przejście znajdujące się przy ul. Strzelców Bytomskich.

– Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Chorzowie, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik – koordynatorka konkursu w Orange Polska.

Na czym polega konkurs? Wszystko jest w rękach dosłownie każdej osoby, bowiem wygrają te miejscowości, które uzyskają największą ilość głosów. Może do niego przystąpić każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia jest fakt, że duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Głosowanie trwa do 28 marca br. Można do niego przystąpić za pośrednictwem strony: www.inteligentneprzejscie.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości