Reklama:


Kajetan Duszyński w piątek wystartuje w Halowych ME. Mówi, na czym się skupia

Kajetan Duszyński w piątek wystartuje w Halowych ME. Mówi, na czym się skupia
Kajetan Duszyński powalczy w Stambule na 400 m. Sztafety mężczyzn tym razem Polska nie wystawiFot. Paweł Skraba/PZLA

W czwartek w Stambule ruszyły lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy. Chorzowianin Kajetan Duszyński, który w tym sezonie jest w wysokiej formie, rozpocznie rywalizację na 400 m w piątek (3.03.)

Reprezentacja Polski na Halowe ME w Stambule liczy 28 osób. Wprawdzie ze startu w Turcji zrezygnowało kilka naszych nadziei medalowych (m.in. Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, Konrad Bukowiecki, Justyna Święty-Ersetic), ale polscy kibice i tak mogą szykować się na wielkie emocje. W Chorzowie ściskać będziemy kciuki zwłaszcza za Kajetana Duszyńskiego.

Były zawodnik TS AKS Chorzów, obecnie reprezentujący AZS Łódź, jest w tym sezonie halowym w znakomitej dyspozycji. Czterokrotnie poprawiał rekord życiowy na 400 m (na mityngach w Toruniu i Dortmundzie, a także dwukrotnie na Halowych MP w Toruniu). Wynikiem 46,24 s uzyskał minimum na zawody w Stambule, a przy okazji sięgnął po złoto mistrzostw Polski.

Do Turcji „Kajetano Kapitano” poleciał w bojowym nastroju.

– Będę bronić honoru polskich 400 metrów. Przyjechałem tutaj nastawiony na dobre występy. Będę walczył o miejsce w finale, ale tak naprawdę skupiam się na poprawnym bieganiu. To turniej, więc trudno będzie o życiówkę – podkreśla mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej z Tokio.

Duszyński tym razem nie będzie mógł wspomóc sztafety 4×400 m, bo Biało-Czerwoni nie uzyskali minimum na HME.

Kiedy zobaczymy chorzowianina w akcji? Eliminacje biegu na 400 m zaplanowano na piątkowy poranek. Duszyńskiego zobaczymy o godz. 8.14 – w czwartej serii eliminacyjnej. Wystartuje z toru trzeciego. Półfinały odbędą się także w piątek – od 17.35, zaś finał w sobotę – o godz. 18.20.

„Życzcie mi przyczepności” – napisał Kajetan na Instagramie, publikując zdjęcie z areny w Stambule.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa