Chirurgia dziecięca wzbogaci się o pracownię leczenia blizn. Otwarcie w tym miesiącu

Chirurgia dziecięca wzbogaci się o pracownię leczenia blizn. Otwarcie w tym miesiącu
To kolejny krok w rozwoju ZSM w Chorzowie.fot. archiwum

Dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie nadchodzi kolejny ważny dzień, szczególnie dla najmłodszych pacjentów. W tym miesiącu zostanie uruchomiona nowa pracownia.

Często rozmaite wypadki, oparzenia, a także zabiegi chirurgiczne pozostawiają trwałe ślady wizualne na naszym ciele. Taki stan rzeczy trudny jest często dla najmłodszych, którzy mogą czuć spory dyskomfort przez posiadanie blizn.

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze w tym miesiącu na Dziecięcym Oddziale Chirurgii uruchomiona zostanie Pracownia Leczenia Blizn. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie niepożądanych śladów spowodowanych wyżej wymienionymi czynnikami.

– Zabieg u dzieci starszych przeprowadzany będzie w osłonie doustnych leków przeciwbólowych. U młodszych może być wymagane znieczulenie ogólne. Co ważne: sam zabieg nie trwa długo – informuje ZSM.

Już teraz placówka uruchamia możliwość umówienia się na pierwsze konsultacje. Można tego dokonać pod numerem 530 702 360 od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 – 14.00.

– Pracownia Leczenia Blizn jest dedykowana dzieciom hospitalizowanym na Oddziale Chirurgii Dzieci w ramach NFZ. Leczenie jest bezpłatne – czytamy w informacji przygotowanej przez ZSM.

Tak prezentuje się aparatura potrzebna do zabiegów. fot. Katarzyna Hohuł

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa