Funkcjonariusze z chorzowskiej dwójki zapraszają do udziału w debacie społecznej

Funkcjonariusze z chorzowskiej dwójki zapraszają do udziału w debacie społecznej
Debata odbędzie się w Centrum Inicjatyw Społecznych.fot. archiwum

Chorzowscy policjanci z komisariatu II zapraszają chętnych do udziału w debacie społecznej. Podczas spotkania poruszonych zostanie wiele ważnych tematów.

Już w poniedziałek 20 marca br, o godzinie 10.00 w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18 w Chorzowie odbędzie się debata społeczna. Spotkanie poprowadzą funkcjonariusze z komisariatu II. W programie wydarzenia mundurowi zaplanowali następujące bloki tematyczne:

  • omówienie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” – narzędzia pozwalającego na zidentyfikowanie i przedstawienie rodzaju oraz skali zagrożenia występującego wśród społeczności lokalnej.
  • zapoznanie z aplikacją „Moja Komenda” – która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.
  • wyjaśnienie jak nie stać się ofiarą przestępstw z wykorzystaniem legendy „na policjanta” lub „na wnuczka”.
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród osób starszych.

Oprócz wymienionych kwestii uczestnicy debaty będą mogli porozmawiać ze stróżami prawa na wszelkie tematy dotyczące bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz czynników, które je obniżają.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości