Reklama:


ChLF. Mistrz stracił nadzieję na obronę tytułu

ChLF. Mistrz stracił nadzieję na obronę tytułu

Irex Gaz tylko w przypadku zwycięstwa z PiotrBudem mógł jeszcze myśleć o kolejnym mistrzostwie Chorzowa. W meczu na szczycie padł jednak remis 4:4. Wszystko wskazuje więc na to, że trwająca od 2018 r. dominacja Irex Gazu wkrótce się zakończy.

I LIGA: Cztery punkty w trzech meczach – tylko tyle brakuje PiotrBudowi do zapewnienia sobie trzeciego w historii mistrzowskiego tytułu. W miniony weekend lider zmierzył się z odwiecznym rywalem – obrońcą tytułu, Irex Gazem, który miał jeszcze cień szansy na kolejne złoto. W starciach tych ekip przyzwyczailiśmy się do „niskich” wyników, ale tym razem obie drużyny strzelały aż miło. Emocji było co niemiara, a mecz zakończył się wynikiem 4:4.

PiotrBud w najbliższych kolejkach zagra z plasującymi się w dolnej części stawki Orange (7. miejsce) oraz Autor Team (10.). Na papierze jest zdecydowanym faworytem obu spotkań, ale… koncentrację warto zachować do samego końca.

W 2020 r. Bryka zajęła trzecie miejsce w ChLF, a teraz ma spore szanse na poprawienie tego wyniku. Złota najprawdopodobniej już nie wydrze, ale srebro jest jak najbardziej w jej zasięgu. Poza podium znalazł się wspomniany Irex Gaz. W tej kolejce wyprzedziło go Mateco, które po słabszym okresie w końcu się przełamało. Pokonując Autor Team 4:0, przy okazji przypieczętowało los tej drużyny, która została pierwszym spadkowiczem.

Drugiego poznamy niebawem. Jeszcze do niedawna do strefy spadkowej niebezpiecznie zbliżył się Klimzowiec, ale teraz jest już bezpieczny, po trzeciej wygranej z rzędu. Miała ona dodatkową wymowę. Zespół Dariusza Malika po raz drugi w tym sezonie wygrał w derbach z Victorią, stawiając ją w bardzo trudnej sytuacji.

Wiele powinno wyjaśnić się już w najbliższej kolejce – jedenasta Victoria zmierzy się z dziesiątym Nattelem. Ekipa z Chorzowa Starego uległa w niedzielę Silesii 4:5.

15. kolejka
PiotrBud – Irex Gaz 4:4
Koniarek 3, Markosyan – Zygarski 2, Kaczmarczyk, Miozga;
Silesia – Nattel Chorzów Stary 5:4
Gajdzik 3, Ciesiółka, Niestolik – Czajor 2, Nowak 2;
Bryka – Orange 3:2
Wąsik 2, Bielanik – Kluz, Lenert;
Mateco – Autor Team 4:0
Wolniewicz 2, Neznal, Szulc;
Victoria Klimzowiec – Klimzowiec 2:5
Dylewski, Linkiewicz – Pleszak 2, Ł. Bidelski, Karwiński, Kucharczyk.

Tabela: PiotrBud 35 pkt. (15 meczów), Bryka 30 (15), Mateco 27 (14), Irex Gaz 26 (14), Klimzowiec 22 (14), Silesia 19 (15), Orange 18 (15), Nattel 15 (14), Victoria 13 (15), Autor Team 4 (15).

II LIGA: Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu na czele tabeli plasują się trzy zespoły, które zgromadziły 24 punkty. AKF Ślonsk w miniony weekend nie mógł powiększyć dorobku, gdyż pauzował. Dopadli go więc: Tajfun (po raz drugi w sezonie nie stracił bramki w meczu z Koreja.pl) oraz Pro Banking (po zwycięstwie 2:1 z WSB). Ten ostatni ma jednak jeszcze przymusową przerwę przed sobą.

Wspomnianej trójce po piętach mogła deptać Contra, ale po raz drugi w tym sezonie nie poradziła sobie w meczu ze Stoksonem – jesienią zremisowała 2:2, teraz zaś przegrała 2:5. Po wielu tygodniach oczekiwania z trzech punktów cieszył się Blue Biadacz. 5:3 z Dam Packiem to pierwsze zwycięstwo tej drużyny w 2023 r.

14. kolejka
Pro Banking – WSB 2:1
Lempa, Szczygielski – Hornik;
Koreja.pl – Tajfun 0:4
Mączka 2, Bogacki, Czapura;
Stokson – Contra 5:2
Gołębiowski, Kądziołka, Rybarek, Sadło, Wylegała – Molo, Swatek;
Blue Biadacz – Dam Pack 5:3
Krzemiński 2, Latała 2, Zawora – P. Tkocz 2, Cop;
Pauza AKF Ślonsk.

Tabela: Tajfun 24 pkt. (12 meczów), AKF Ślonsk 24 (12), Pro Banking 24 (13), Contra 20 (13), Blue Biadacz 19 (13), WSB 16 (12), Dam Pack 13 (12), Stokson 13 (12), Koreja.pl 5 (13).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości