Reklama:


Miał w mieszkaniu ponad 2400 działek dilerskich. Spore problemy 26-latka

Miał w mieszkaniu ponad 2400 działek dilerskich. Spore problemy 26-latka
Chorzowska policja znalazła i zabezpieczyła sporą ilość narkotyków.fot. KMP Chorzów

Chorzowscy kryminalni namierzyli kolejnego posiadacza sporej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i grozi mu wysoka kara.

Do finalizacji całej akcji doszło w ubiegły czwartek. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Chorzowie znaleźli się w posiadaniu informacji o 26-latku, który był podejrzewany o posiadanie sporej ilości narkotyków. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trop i 9 marca postanowili złożyć mężczyźnie wizytę.

Podejrzany był zaskoczony widokiem stróżów prawa. Jego pierwszą reakcją była próba zamknięcia drzwi przed kryminalnymi, ci nie pozwoli mu na to i wkroczyli do mieszkania. Następnie 26-latek był agresywny, a na domiar wszystkie próbował zniszczyć swój telefon, aby ten nie znalazł się w rękach policjantów. Po chwili mężczyzna się uspokoił, wówczas mundurowi zapytali go czy w lokalu znajdują się narkotyki, ale nie otrzymali odpowiedzi.

W związku z tym funkcjonariusze rozpoczęli przeszukanie mieszkania. W tym zakresie otrzymali wsparcie od KPP w Tarnowskich Górach, a konkretnie od Nety – psa przeszkolonego do poszukiwania narkotyków, który pojawił się na miejscu zdarzenia razem ze swoim opiekunem. Dzięki temu szybko udało się natrafić na niedozwolone substancje ukryte w różnych częściach lokalu. Łącznie policjanci znaleźli 2400 działek dilerskich – marihuany oraz metamfetaminy. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli ponad 10 tys. zł gotówki.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa