Reklama:


Za nami Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Za nami Bieg Wiosenny w Parku Śląskim
Biegacze z całą pewnością byli zadowoleni z tegorocznej trasy.fot. Park Śląski

Tegoroczny Bieg Wiosenny w Parku Śląskim przeszedł do historii. Wydarzenie jednocześnie było inauguracją sezonu.

Niedzielny poranek przywitał uczestników lekkim mrozem, ale słońce dopisało. Na starcie zameldowało się prawie 1400 biegaczy. Do pokonania mieli 10-kilometrową, atestowaną trasę. Zanim ruszyli wzięli udział w kilkuminutowej rozgrzewce przy dźwiękach muzyki, którą poprowadziła instruktorka City Fit. Następnie głos zabrała wicemarszałek Anna Jedynak.

– Dzisiaj mamy nową trasę. Będziecie mieli też okazję zobaczyć, jak nasz park się zmienia, jakie są inwestycje. 10 kilometrów na 10 rocznicę. Życzę wszystkim rekordów, radości i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Wspólnie wywołajmy wreszcie tę wiosnę. Powodzenia, mam nadzieję, że wygra najlepszy a wy wszyscy jesteście wspaniali – powiedziała do uczestników Anna Jedynak, wicemarszałek województwa śląskiego.

Jak co roku dla najszybszych zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy w kategorii generalnej otrzymali puchar i nagrodę finansową. Pierwsze 3 osoby w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone pucharem. Dodatkowo zwycięzcy pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Uczestnicy przyznali, że trasa była wymagająca, we znaki dał im się szczególnie długi podbieg przy Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym bardziej każdy z uczestników, który dotarł do mety ma powody do dumy.

WYNIKI.

Źródło: Park Śląski

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa