Reklama:


W poniedziałek rozpoczęcie kolejnego etapu prac na DK79. Ważne zmiany na ul. Katowickiej

W poniedziałek rozpoczęcie kolejnego etapu prac na DK79. Ważne zmiany na ul. Katowickiej
Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.fot. Mateusz Staruszkiewicz

Prace na ul. Katowickiej wkroczą od poniedziałku w kolejny etap. Dla kierowców oznacza to istotne zmiany.

Rozbudowa DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja to kolejna ważna inwestycja drogowa w naszym mieście. Jej finalizacja będzie oznaczać szereg udogodnień dla kierowców, a także pieszych. Już w najbliższy poniedziałek tj. 20 marca około 10.00 prace wejdą w kolejny etap, a to niesie za sobą zmiany w organizacji ruchu.

Przede wszystkim zawężona zostanie jezdnia ul. Katowickiej na odcinku pomiędzy ul. Krakusa i skrzyżowaniem z ul. 3 Maja. Ruch zarówno w kierunku Bytomia oraz Katowic odbywać się będzie jednym pasem w każdym z nich.

Dodatkowo w ramach utrzymania przepustowości ul. Katowickiej, a także w kontekście bezpieczeństwa pieszych wprowadzone zostają następujące zmiany:

  1. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z kierunku ulicy Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ulicy 3 Maja. Rozwiązanie to ma na celu ograniczenie możliwości blokowania przejazdu pojazdów poruszających się na wprost w kierunku Bytomia przez kolejkę pojazdów oczekujących na skręt w lewo w kierunku ulicy 3 Maja. Dojazd do ulicy 3 Maja możliwy będzie wyznaczonym objazdem prowadzonym ulicami Katowicką, Krzyżową, Łagiewnicką i Miarki.
  2. Zmieniony zostanie podział pasów ruchu na wlocie ulicy Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja. Lewy pas ruchu będzie służył do jazdy na wprost, prawy umożliwi skręt w prawo wszystkim pojazdom w kierunku ul. 3 Maja oraz jazdę na wprost pojazdom publicznej komunikacji miejskiej. Rozwiązanie to ułatwi przejazd pojazdów komunikacji zbiorowej w kierunku Katowic oraz zminimalizuje konieczność zmieniania pasów ruchu przed strefą prowadzonych robót.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na czwarty kwartał br. Wszystkie zmiany w organizacji ruchu można śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości