Reklama:


W szczytnym celu. Już jutro samorządowcy zmierzą się z dziennikarzami

W szczytnym celu. Już jutro samorządowcy zmierzą się z dziennikarzami
Mecz z jednej strony będzie sportowym wydarzeniem, a z drugiej doskonałą okazją do niesienia pomocy.fot. UM Chorzów

Już jutro w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie odbędzie się wyjątkowy mecz na rzecz chorzowskich czworonogów.

Hala przy ul. Dąbrowskiego 113 jest świadkiem wielu sportowych zmagań. W ostatnim czasie chorzowscy samorządowcy rzucili wyzwanie przedstawicielom mediów. Już jutro tj. 18 marca o godzinie 11.00 obie drużyny spotkają się na parkiecie i rozegrają mecz futsalu.

Wydarzenie nie odbędzie się tylko z powodu rywalizacji, ale przede wszystkim na rzecz schroniska w naszym mieście. Wstęp na spotkanie jest darmowy, lecz w jego trakcie zbierane będą „cegiełki” na rzecz wspomnianego schroniska. Alternatywnie można przynosić także artykuły, które są niezbędne czworonogom do codziennego funkcjonowania. Zapotrzebowanie jest w szczególności na:

– żwirek dla kotów zbrylający;
– płyny do podłóg, proszki do prania, ręczniki papierowe, preparaty do czyszczenia powierzchni sanitarnych, gąbki, itp.;
– dobrej jakości karma mokra i sucha (np. Brit [Care/Premium], Acana, Bosch, Farmina dla małych i średnich psów oraz Feringa, MAC’s, Farmina dla kotów);
– drapaki (małe i duże);
– budki miękkie dla kotów;
– karma weterynaryjna dla psów typu GASTRO;
– wilgotne chusteczki (np. dla niemowląt);
– długie smycze (zwykłe, nie typu flexi) i obroże oraz szelki dla psów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa