Reklama:


Nie wiesz, co zrobić ze zbędnymi roślinami? Pomóż zazielenić chorzowskie zoo!

Nie wiesz, co zrobić ze zbędnymi roślinami? Pomóż zazielenić chorzowskie zoo!
Akcja to z pewnością ciekawa i wartościowa forma wsparcia chorzowskiego zoo.fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Chorzowskie zoo rozpoczęło ciekawą akcję, którą zainteresować powinny się wszystkie osoby, które mają nadmiar roślin ogrodowych.

Wczoraj na stronie internetowej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a także na profilach w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o akcji „Zazieleńmy zoo”. Na czym ona polega?

Wszystkie osoby, które z różnych przyczyn posiadają nadmiar roślin ogrodowych, lub planują zmianę aranżacji i tym samym ich wymianę mogą oddać je do chorzowskiego zoo, gdzie znajdą dla siebie nowy dom.

– Szukamy przede wszystkim traw ozdobnych! Jednak jeśli chcesz oddać inne rośliny, również daj nam znać! – informuje w komunikacie zoo.

Jak przekazać rośliny? Na początku należy skontaktować się z działem zieleni pod numerem telefonu 666 031 183, lub wiadomością na adres: ekrzyzanowska@slaskiezoo.pl.

Po uzgodnieniu szczegółów należy samodzielnie wykopać roślinę. W sytuacji kiedy ktoś nosi się z zamiarem oddania większej ilości roślin np. z powodu likwidacji ogrodu, to wówczas można liczyć na pomoc pracowników zoo.

Jeżeli pojawi się problem z transportem, to w określonych przypadkach wspomniani pracownicy odbiorą roślinę.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości