Reklama:


Szkoła muzyczna w Chorzowie zaprasza na dni otwarte. Trwa rekrutacja

Szkoła muzyczna w Chorzowie zaprasza na dni otwarte. Trwa rekrutacja
Obecnie trwa nabór kandydatów do chorzowskiej szkoły muzycznej.fot. Adam Lapski

W trwającym okresie nie tylko standardowe szkoły prowadzą rekrutację. Dzieci i młodzież chcące rozwijać swoje umiejętności muzyczne powinny zapoznać się z ofertą placówki im. G. Fitelberga.

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Grzegorza Fitelberga prowadzi aktualnie rekrutację. Jeżeli chodzi o stopień I, to edukacja prowadzona jest w dwóch cyklach – sześcioletnim oraz czteroletnim.

– Do szkoły I stopnia przyjmowani są kandydaci bez przygotowania muzycznego, na podstawie badań predyspozycji muzycznych i przydatności do gry na instrumencie – informuje placówka.

Jeżeli chodzi o kryteria wiekowe, to przyjmowani są kandydaci od 6 do 16 lat. Ukończenie szkoły I stopnia daje przygotowanie muzyczne, na podstawie którego prowadzone są egzaminy do szkół muzycznych II stopnia.

Jeżeli chodzi o wybór instrumentów, to wybrać można: fortepian, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, klarnet, saksofon, obój, fagot, puzon, trąbka, róg, perkusja.

– Zajęcia w szkole muzycznej odbywają się w godzinach popołudniowych. Każdy uczeń naszej szkoły ma obowiązek uczęszczać równolegle do szkoły podstawowej, liceum lub szkoły zawodowej – czytamy w wymaganiach.

Już w połowie kwietnia dni otwarte

Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej edukacji muzycznej mogą wybrać się na dni otwarte placówki. Te odbędą się już w sobotę 15 kwietnia, od godziny 10.00 do 13.00.

Program wydarzenia przewiduje m.in. konsultacje z nauczycielami, warsztaty rytmiczne dla kandydatów, koncerty, prezentacje instrumentów, projekcje multimedialne, a także punkt informacyjny.

Więcej można przeczytać na stronie szkoły TUTAJ, lub uzyskać bezpośrednie informacje za pośrednictwem kontaktu: rekrutacja@fitelberg.pl lub pod nr tel. 798 860 543.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości