Reklama:


Kolejna inwestycja w Parku Śląskim została zakończona

Kolejna inwestycja w Parku Śląskim została zakończona
Efekty inwestycji mogą podziwiać już goście parku.fot. Park Śląski

W ostatnich latach w Parku Śląskim realizowany jest ogrom inwestycji. Kolejny z projektów został zakończony i tym samym cieszy gości Zielonych Płuc Śląska.

Dobiegła końca rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw „Kapelusz” w Parku Śląskim. Właśnie dokonano odbioru prac w ramach drugiego etapu tego zadania.

Dzięki tej inwestycji piesi zyskali odnowione alejki zarówno przy ścianach mozaikowych jak również przy samej Hali Wystaw „Kapelusz”. Istotną częścią tej inwestycji był gruntowna modernizacji budynku „Bratka”, który zyskał nową elewację. Budynek został podłączony do nowego osadnika, w obiekcie wymieniono również instalację elektryczną. W pobliżu wyremontowano także murki i schody.

Nowością jest boisko do gry w bule, które zostało zlokalizowane przy „Bratku”. Jest ono naturalnie ogólnodostępne dla wszystkich parkowych gości.

– Otoczenie Hali „Kapelusz” dzięki modernizacji przeprowadzonej na tak szeroką skalę zmieniło się nie do poznania, to zupełnie nowa jakość. Park Śląski zyskał nową przestrzeń, na której można organizować wydarzenia plenerowe skupiające uwagę tysięcy mieszkańców aglomeracji. Najlepszym przykładem jest cykliczny Kiermasz Kwiatowy, który zadomowił się właśnie w tym miejscu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców oraz odwiedzających Zielone Płuca Śląska – zaznacza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Drugi etap prac został powierzony firmie Tensit sp. z o. o. z Mikołowa. Koszt tych robót wyniósł nieco ponad 800 tys. zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach dwóch zadań pod nazwami: „Rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw Kapelusz” oraz z zadania „Park Wielu Pokoleń” z środków pochodzących programu Jessica.

Źródło: Park Śląski

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości