Reklama:


ChLF. AKF Ślonsk już ma awans. Kto do niego dołączy?

ChLF. AKF Ślonsk już ma awans. Kto do niego dołączy?

W przedostatniej kolejce II ligi AKF Ślonsk przypieczętował awans. To samo zrobić mógł Tajfun, ale przegrał z rewelacyjnie finiszującym WSB. Ta ostatnia ekipa może jeszcze sprawić dużą niespodziankę!

II LIGA: W przedostatniej kolejce drugiej dywizji mogliśmy poznać drużyny, które od jesieni grać będą z najlepszymi ekipami ChLF. Na razie znamy tylko jedną. AKF Ślonsk potwierdził, że jest najrówniej grającym zespołem tego sezonu. Po efektownym zwycięstwie (11:4) z Pro Banking zapewnił sobie mistrzostwo II ligi oraz awans do elity. Przypomnijmy, że przed rokiem spadł z niej – grając jako ZPM Kuś.

Wydawało się, że z AKF-em do I ligi powędruje wicelider Tajfun, ale zespół ten w końcówce sezonu dostał zadyszki. Przed tygodniem przegrał ze Stoksonem, teraz zaś nie sprostał WSB (6:8). Natomiast „Bankowcy” finiszują w wielkim stylu (trzy zwycięstwa z rzędu) i nieoczekiwanie otwiera się przed nimi wielka szansa!

Wszystko zależy od tego, co wydarzy się w ostatniej kolejce (1 kwietnia). Ta zaś zapowiada się arcyciekawie.

Wicelider Tajfun (27 pkt.) zagra z Dam Packiem. Wygrana daje mu awans, remis – najprawdopodobniej też. Jednak jeśli się potknie (a w pierwszej rundzie uległ Dam Packowi 3:4), wówczas to Wyższa Szkoła Bankowa (25 pkt.) będzie mieć „piłkę meczową”. W przypadku zwycięstwa ze Stoksonem może rzutem na taśmę awansować na 2. miejsce i… do I ligi!

Teoretycznie szanse na awans ma także czwarty w tabeli Pro Banking (24 pkt.), ale musiałby bardzo wysoko pokonać ekipę Blue Biadacz, a do tego liczyć na to, że Tajfun przegra, zaś WSB przegra lub zremisuje.

17. kolejka
WSB – Tajfun 8:6
Mateusz Winciersz 4, Sowiński 2, Michał Winciersz, Kaczmarek – Mączka 2, Świerk 2, Łojek 2;
AKF Ślonsk – Pro Banking 11:4

Świerczyna 4, Kowalski 2, Niśkiewicz 2, Skok 2, Szaton – Tomaszewski 2, Michalik, Szczygielski;
Blue Biadacz – Stokson 3:1

Brysz, Liksza, Pejcz – Gołębiowski;
Dam Pack – Contra 2:6
Lachowski, Stanusz – Molo 4, Bryk, Misdzioł;
Pauza Koreja.pl.

Tabela: AKF Ślonsk 33 pkt. (15 meczów), Tajfun 27 (15), WSB 25 (15), Pro Banking 24 (15), Contra 23 (16), Blue Biadacz 22 (15), Dam Pack 17 (15), Stokson 16 (15), Koreja.pl 6 (15).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości