Reklama:


Ogród Japoński nominowany w prestiżowym plebiscycie. Trwa głosowanie internautów

Ogród Japoński nominowany w prestiżowym plebiscycie. Trwa głosowanie internautów
Ogród Japoński z pewnością robi wrażenie na gościach Parku Śląskiego.fot. Park Śląski

Ogród Japoński znajdujący się w Parku Śląskim został nominowany w prestiżowym plebiscycie. Głosowanie jest w rękach publiczności, a także jury.

Na terenie Zielonych Płuc Śląska znajduje się wiele wyjątkowych miejsc oraz obiektów. Z całą pewnością jednym z nich jest Ogród Japoński. Właśnie on został nominowany w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów zrealizowany w 2022 roku w Polsce.

Wspomniany ogród został nominowany w kategorii „Przestrzeń Publiczna”. O głosy internautów walczy 66 kandydatów. Głosować można za pośrednictwem witryny https://sztuka-krajobrazu.pl/. Na głównej stronie, w lewym bloku znajduje się ramka, gdzie można tego dokonać.

Kilka słów o ogrodzie

Ogród Japoński to wyjątkowe miejsce, gdzie w ciszy można się zrelaksować. Powstał na obszarze 1,2 ha. Głównym elementem ogrody jest układ wodny. Główną częścią jest dwupoziomowy zbiornik ze strumieniem, wodospadem i przeszklonym tarasem, z którego można oglądać całość realizacji. Przez nieckę z wodą poprowadzony został pomost z betonowych płyt, które sprawiają wrażenie unoszących się na wodzie. Ważną rolę w tego typu aranżacjach oprócz wody odgrywają także kamienie, których nie zabrakło w chorzowskiej realizacji.

Jedną z części tamtejszego Ogrodu Japońskiego jest ogród żwirowy, który zlokalizowany został w południowo-zachodniej części terenu, w pobliżu historycznych murów. Kamienie zostały ułożone w specjalny sposób, zgodny z filozofią sprzyjającą kontemplacji. Pełen relaksu odpoczynek ułatwia także drewniany podest, z którego rozciąga się widok na ogród. Nieopodal żwirowego ogrodu powstał wiśniowy sad z licznymi drzewami wiśni, mocno kojarzącymi się z Japonią. Oprócz nich w chorzowskim Ogrodzie Japońskim posadzono kosodrzewiny górskie, derenie i jodły.  

Źródło: własne/Park Śląski

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości