Zespól z Tarnopola wystąpi na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury

Zespól z Tarnopola wystąpi na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury
Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę w ChCK.fot. archiwum

Tuż przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi czeka nas wyjątkowy koncert, w trakcie którego można udzielić kolejnego wsparcia dla Ukrainy.

Od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie wywołanego atakiem ze strony Rosji, Chorzów oraz jego mieszkańcy aktywnie włączyli się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Przejawem tego były rozmaite akcje, w tym zbiórka darów w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, miejsca dla uchodźców, a także różnego rodzaju działania charytatywne.

Koncert na rzecz Ukrainy

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 17.00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Pieśni Wielkopostnych. Jego wykonawcą będzie Zespół Zbrucz z naszego miasta partnerskiego – Tarnopola. Wstęp na wydarzenie jest wolny. W jego trakcie prowadzona będzie natomiast zbiórka na rzecz Ukraińców. Potrzebne są m.in. koce, poduszki, męska bielizna, kawa, herbata, cukier, makarony, kasze, żele do kąpieli, mydła, kredki, bloki, czy też agregaty prądotwórcze.

Chętne osoby mogą także przekazać darowiznę pieniężną. Środki zbierane są za pośrednictwem przelewów na konto parafii św. Jadwigi w Chorzowie (numer na poniższym plakacie).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa