Reklama:


Przyjeżdża mistrz, a kadra Cleareksu coraz węższa

Przyjeżdża mistrz, a kadra Cleareksu coraz węższa
Przed meczem z Piastem Gliwice chorzowska drużyna jest zdziesiątkowana przez kontuzje i kartkiFot. Adrian Ślązok

W sobotę (1.04.) w hali MORiS Clearex Chorzów zmierzy się z broniącym tytułu Piastem Gliwice. Gospodarze mają przed tym spotkaniem ogromne problemy kadrowe. Ze składu wypadli kolejni gracze.

Futsaliści Cleareksu na finiszu sezonu znaleźli się w arcytrudnej sytuacji. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy (ze stratą dwóch „oczek” do Legii Warszawa i trzech do AZS UŚ Katowice). Muszą punktować, by obronić miejsce w elicie, ale… z meczu na mecz kadra zespołu regularnie się „kurczy”.

W sobotnich derbach z Piastem Gliwice (godz. 17.00, hala MORiS) oprócz kontuzjowanych Szymona Łuszczka i Piotra Ćwielonga nie wystąpią także Mariusz Seget oraz Łukasz Borkowski. Obaj mają na koncie po cztery żółte kartki i muszą pauzować.

Clearex będzie mieć olbrzymi problem, by na sobotni mecz uzbierać dwie „czwórki”. Przypomnijmy, że już w poprzednim spotkaniu – z Dremanem Opole Komprachcice – sytuacja była trudna, w pierwszej połowie w polu zagrało tylko sześciu zawodników.

Piast przyjedzie do Chorzowa jako zdecydowany faworyt. Drużyna prowadzona przez Orlando Duarte zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ze sporą stratą do prowadzącego duetu (Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa). Warto jednak przypomnieć, że w tym sezonie wprowadzono fazę play-off, dlatego gliwiczanie zachowują szanse na obronę tytułu mistrza Polski.

W pierwszej rundzie Clearex przegrał w Gliwicach 2:5, po golach Łukasza Biela (który odszedł z Chorzowa w przerwie zimowej).

Zapraszamy kibiców do hali MORiS. Bilety na mecz Clearex – Piast można nabywać w internecie (tutaj>>) – w cenie 15 zł i 10 zł (ulgowy). Będą także dostępne w kasie przed spotkaniem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości