Reklama:


Nowy klub wychowanka Ruchu Chorzów. Pomocnik zagra w MLS

Nowy klub wychowanka Ruchu Chorzów. Pomocnik zagra w MLS
Mateusz Bogusz zagra w barwach mistrza MLS.fot. Marcin Bulanda

Wychowanek Ruchu Chorzów zmienia klubowe barwy. Mateusz Bogusz zagra w amerykańskiej MLS.

Mateusz Bogusz stawiał pierwsze piłkaraskie kroki w Gwieździe Ruda Śląska. Następnie w 2011 roku trafił do Ruchu Chorzów, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia. Talent „Pycika” został szybko zauważowny i w efekcie debiutował w pierwszej drużynie 4 marca 2018 roku w wieku zaledwie 16 lat. Szybko przebił się do podstawowej jedenastki rozgrywając 33 mecze, w których strzelił 5 bramek.

Bogusz znalazł się na radarze zagranicznych klubów. Ostatecznie na początku 2019 roku przeszedł do angielskiego Leeds United. Ekipa Pawii wypożyczała zawodnika do drużyn hiszpańskich UD Logrones i UD Ibiza. W tym czasie wychowanek Niebieskich zbierał bardzo dobre recenzje, zaliczając także kolejne występy w Reprezentacji Polski U’21. Rozwój pomocnika został jednak przyhamowany przez kontuzję, która wyłączyła go z gry na długi okres.

„Pycik” zagra za oceanem

W karierze 21-latka przyszła pora na kolejny przystanek. Bogusz zasilił szeregi drużyny Los Angeles FC, mistrza MLS z ubiegłego sezonu. Wychowanek Ruchu związał się z Czarno-Złotymi kontraktem ważnym do 2026 roku z opcją przedłużenia do 2027. Obecnie zespół z Miasta Aniołów po pięciu meczach nowego sezonu zajmuje 3. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości