Reklama:


Ruszył program „Mieszkanie za remont”. Trzeba spełnić trzy warunki

Ruszył program „Mieszkanie za remont”. Trzeba spełnić trzy warunki
Zainteresowane osoby mogą zapoznać się z listą dostępnych mieszkań.fot. Freepik

Od wczoraj w Chorzowie wystartował program „Mieszkanie za remont”. Jakie należy spełnić warunki?

Program „Mieszkanie za remont” to okazja do nabycia własnego lokalu w zamian za przeprowadzenie tytułowego remontu. W celu ubiegania się o przyznanie takiego lokalu należy spełnić trzy warunki. Pierwszym z nich jest nie bycie właścicielem innego mieszkania lub domu. Drugi to kryterium dochodowe. Dla przykładu – w gospodarstwie jednoosobowym dochód musi mieścić się w widełkach od 3176,88 zł do 6353,76 zł, a w przypadku gospodarstwa wieloosobowego dochód na jedną osobę musi się mieścić w przedziale od 2382,66 zł do 4765,32 zł.

Ostatnim warunkiem jest natomiast brak zaległości z tytułu najmu aktualnie zajmowanego lokalu. W przypadku zainteresowania danym mieszkaniem więcej niż jednej osoby, decydować będą punkty.

– Biorąc punktację pod uwagę bierzemy m.in.: aktualną powierzchnię mieszkalną w przeliczeniu na jedną osobę, brak zadłużenia, zameldowanie stałe w Chorzowie, kwestię posiadania dzieci, orzeczenia o niepełnosprawności czy też kwestię wieku – informuje UM Chorzów.

Listę lokali udostępnionych w ramach programu można znaleźć TUTAJ. Wykaz zawiera stan wyposażenia poszczególnych mieszkań, a także listę prac koniecznych do przeprowadzenia.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat wspomnianego programu można uzyskać w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów na I piętrze przy Rynku 1 w Chorzowie lub pod nr tel. 32-416-50-00, wew. 5305

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości