Reklama:


Policja podsumowała działania „Trzeźwość”. Jeden z kierowców próbował ucieczki

Policja podsumowała działania „Trzeźwość”. Jeden z kierowców próbował ucieczki
Ucieczka została szybko udaremniona przez chorzowską policję.fot. KMP Chorzów

W związku z mijającymi świętami wielkanocnymi policja prowadziła dziś działania „Trzeźwość”. Trzech kierowców zostało zatrzymanych przez mundurowych.

Funkcjonariusze z całego województwa prowadzili dziś wspomnianą akcję mającą na celu wzmożoną kontrolę trzeźwości wśród kierowców. Niestety świąteczny okres często sprzyja prowadzeniu pod wpływem alkoholu.

Na terenie Chorzowa doszło do zatrzymania trzech nietrzeźwych kierowców. U dwóch z nich badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zarówno jeden jak i drugi stracili swoje prawo jazdy.

Większych problemów przysporzył ostatni z nich. Widząc trwającą kontrolę 42-latek postanowił zawrócić celem jej uniknięcia. Mundurowi zauważyli jego działanie i rozpoczęli pościg. Kierowca z Lędzin widząc, że nie ma szans uciec stróżom prawa zatrzymał się po chwili na poboczu. Badanie alkomatem wykazało oczywiście, że kierowca był pod wpływem alkoholu, jednak to nie wszystko. Mężczyzna podczas legitymowania dał funkcjonariuszom zakupione w internecie, fałszywe prawo jazdy.

Cała trójka odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Mężczyzna przedstawił policjantom fałszywy dokument. fot. KMP Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości