Reklama:


Piesza została potrącona na przejściu przy hali MORiS

Piesza została potrącona na przejściu przy hali MORiS
Tym razem winnym potrącenia był 62-letni kierowca.fot. archiwum

Zachowanie szczególnej ostrożności na drogach jest bardzo ważne w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Niestety w poniedziałek doszło do kolejnego potrącenia.

Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek miało miejsce bardzo groźne wydarzenie. Nieodpowiedzialna 25-latka wkroczyła na przejście dla pieszych znajdujące się na ul. Katowickiej i w efekcie została potrącona przez samochód. Kobieta mogła mówić o sporym szczęściu, bowiem nie doznała poważnych obrażeń.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieodpowiedzialna 25-latka wtargnęła na przejście i została potrącona [NAGRANIE]

Kolejne potrącenie miało miejsce w miniony poniedziałek na przejściu dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego 113. Tym razem sytuacja była odwrotna, bowiem winnym takiego stanu rzeczy okazał się kierowca. Jak ustalili policjanci 62-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu kobiecie. W efekcie potrącił on swoją Toyotą 25-latkę, która z obrażeniami ręki trafiła do szpitala.

– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Z kolei pieszym przypominamy, że nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych – apeluje chorzowska policja.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości