Reklama:


Pora odwiedzić pingwiny ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Pora odwiedzić pingwiny ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego
Pingwiny można już zobaczyć na wybiegu zewnętrznym.fot. Park Śląski

Coraz lepsza pogoda sprzyja podopiecznym z chorzowskie zoo. Zwiedzający ponownie mogą oglądać urocze nieloty, które wróciły na wybieg.

Pingwiny ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego mają na co dzień do dyspozycji pawilon z naprawdę komfortowymi warunkami.

Budynek ma powierzchnię 323 metrów kwadratowych i kubaturze 1070 metrów sześciennych, w najwyższym punkcie ma wysokość 3,5 metra. Krystalicznie czysta woda, imitacja skał – pingwiny mogą czuć się tu jak na wczasach. Obiekt jest tak zaprojektowany, aby można było również podglądać pływające pingwiny zza szyby, będąc tuż pod nimi. Przypomnijmy, że pingwiny wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po 43 latach. To stado z gatunku Humboldta. Dodatkowo jesienią 2021 r. gromadka doczekała się potomka. To niezwykłe wydarzenie, ponieważ jest to pierwszy w historii pingwin, który przyszedł na świat w chorzowskim zoo.

Jeżeli chodzi o naturalne środowisko to gatunek ten występuje na wybrzeżach Peru i Argentyny w rejonie występowania chłodnego prądu Humboldta. Temperatura nie spada tam poniżej 0 st. C, dlatego pingwiny zimę musiały spędzić w ogrzewanym budynku. Teraz ponownie można zobaczyć je na wybiegu zewnętrznym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości