Reklama:


Zbliża się trzecia edycja „Ekonomii bez granic” – popularno-naukowego wydarzenia o międzynarodowym zasięgu na UE Katowice

Zbliża się trzecia edycja „Ekonomii bez granic” – popularno-naukowego wydarzenia o międzynarodowym zasięgu na UE Katowice
Zajęcia odbędą się w budynku CNTI.fot. UE Katowice

W piątek wszystkie zainteresowane osoby – głównie uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu na Uniwersytecie Ekonomicznym.

„Ekonomia bez granic” (EBG) to projekt Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którego głównym celem jest popularyzacja nauki na skalę międzynarodową poprzez organizację unikatowych wydarzeń, będących okazją do debat i prezentacji osiągnięć naukowych, badań i pracy wybitnych naukowców z całego świata. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w trzecim, ostatnim dniu trzeciej edycji, tj. w piątek 21 kwietnia 2023 r. Spotkania otwarte z ekspertami będą także transmitowane online, a odbywać się będą w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (ul. Bogucicka 5, Katowice).

Spotkania trzeciego dnia, prowadzone w języku angielskim, przeznaczone są głównie dla uczniów i nauczycieli szkół średnich, studentów oraz pracowników uczelni. Prowadzone są w formule otwartej. To idealna okazja do zdobycia unikatowej, międzynarodowej wiedzy podczas spotkań z zagranicznymi gośćmi, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia w obszarze nauk ekonomicznych, w tym we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań naukowych, dydaktycznych i biznesowych.

Wystąpienia motywacyjne ostatniego, tj. trzeciego dnia pod wspólnym tematem: „Ekonomia bez granic dla Ciebie” – transmitowane będą na żywo i dostępne online dla wszystkich zainteresowanych pod adresem:

21 kwietnia (piątek): https://youtube.com/live/ncf3OXxh0ng?feature=share

Ostatnia z trzech edycji projektu – dedykowana jest Ameryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Wśród wystąpień trzeciego dnia znajdą się takie jak:

  • „Art Infusion in Marketing Communications” –  Prof. Yuri Seo
  • „Moving beyond relationship. Towards an ethical partnership” –  Prof. Kim Fam
  • „The pursuit of happiness: From the idealised to the subjective” –  Prof. Jorge F.S. Gomes
  • „Nomadism digital: opportunities with sun and diversity” –  Prof. Ildeberto Aparecido Rodello
  • „Student and faculty exchange opportunities between the National University of Asunción and the University of Economics in Katowice as well as other European universities” – Prof. Evert Blanco
  • „Human Rights and Consumer Rights” –  Miguel Feldmann

W roli moderatora wystąpi znany prezenter i dziennikarz, Maciej Orłoś.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również Wioska Globalna w interaktywnej formie. Studenci, pod opieką lektorów, w kreatywny sposób zaprezentują dane kraje i kontynenty, z których pochodzą naukowcy goszczeni podczas wydarzenia. Studenci wcielą się w rolę przewodników i poprowadzą gry i konkursy przygotowane dla uczestników.

Linki do transmisji z pierwszego dnia (debata: „Innovation and creativity development for global economy” i sesje dotyczące promocji badań w ekonomii i ich wpływu na społeczeństwo z perspektywy: Australii i Nowej Zelandii) oraz drugiego dnia (debata: „Digital economy from global perspective” i sesje dotyczące promocji badań w ekonomii i ich wpływu na społeczeństwo z perspektywy: Ameryki Południowej) trzeciej edycji EBG:

19 kwietnia (środa): https://youtube.com/live/MiTLbmekoEo?feature=share
20 kwietnia (czwartek): https://youtube.com/live/MWfiX0kMDPw?feature=share

Więcej: www.ue.katowice.pl/ekonomiabezgranic

pełny program ramowy

sylwetki prelegentów

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości