Reklama:


Miasto nie odpuszcza w sprawie osiedla na terenach po MTK. Sprawa trafi do WSA

Miasto nie odpuszcza w sprawie osiedla na terenach po MTK. Sprawa trafi do WSA
Dalsze losy sprawy rozegrają się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.fot. archiwum

Podczas dzisiejszej sesji radni pochylili się nad dalszymi krokami w sprawie osiedla na terenach po MTK. Przegłosowana została uchwała na podstawie której miasto odwoła się od decyzji wojewody.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Wojewoda Śląski w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność marcowej uchwały rady naszego miasta, na podstawie której firma ATAL S.A. otrzymała w ramach przepisów „lex deweloper” pozwolenie na budowę osiedla na terenach po Międzynarodowych Targach Katowickich. Pomysł ten podzielił mieszkańców Chorzowa. Część z nich sprzeciwia się mu twierdząc, że inwestycja zagraża terenom zielonym sąsiadującym z Parkiem Śląskim, a dodatkowo miejsce będzie miała tzw. patodeweloperka, bowiem nieoficjalnie mówi się, że mieszkania będę kosztowały 13 tys. zł za metr kwadratowy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Osiedle na terenach po MTK pod znakiem zapytania. Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta

W trakcie dzisiejszej sesji radni ponownie podjęli dyskusję na temat osiedla, a także ewentualnych dalszych kroków. Ostatecznie przegłosowana została uchwała na mocy której miasto zaskarży rozstrzygnięcie nadzorcze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Temat ponownie wywołał sporo emocji. Za głosowało 13 osób, wstrzymało się 5, a przeciw było kolejne 5.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości