Reklama:


Emocje do samego końca! Karne wyłoniły zwycięzcę Pucharu ChLF

Emocje do samego końca! Karne wyłoniły zwycięzcę Pucharu ChLF
Piłkarze Irex Gazu po raz trzeci sięgnęli po Puchar Chorzowskiej Ligi FutsaluFot. Chorzowianin.pl

W tym sezonie Irex Gaz stracił mistrzostwo Chorzowa, ale za to po sześciu latach odzyskał Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu. W finale z Mateco decydowały rzuty karne.

W siedemnastej edycji Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu, która w niedzielę odbyła się w hali przy ul. Granicznej, do walki o trofeum przystąpiło osiem zespołów – sześciu pierwszoligowców oraz dwaj drugoligowcy: AKF Ślonsk i Tajfun. Ekipy podzielone zostały na dwie grupy, z których awans do półfinałów wywalczyły po dwa zespoły.

Faworytem był obrońca trofeum (sześciokrotny zdobywca pucharu) oraz świeżo upieczony mistrz ChLF PiotrBud. Po pokonaniu Victorii oraz AKF Ślonsk miał zmierzyć z Klimzowcem o pierwsze miejsce, ale rywale oddali mecz walkowerem. Dlaczego? Klimzowiec także miał już zapewniony awans, ale w niedzielę dysponował wąską kadrą i wolał oszczędzić siły na półfinał.

W grupie B najlepiej poczynał sobie Irex Gaz, który rozpoczął od ważnego zwycięstwa z Mateco (1:0), a później – bez straty bramki – wygrał także z Orange i Tajfunem. W walce o drugie miejsce decydował stosunek bramek. Mateco oraz Orange zgromadziły po cztery punkty, ale lepszy bilans miał pierwszy zespół i to on kontynuował rywalizację.

Mateco w półfinale sprawiło niespodziankę, eliminując PiotrBud. Mecz był bardzo wyrównany, przy stanie 1:1 obie ekipy miały okazje do zadania decydującego ciosu. Po trafieniu samobójczym na prowadzenie wyszło Mateco, a tuż przed końcem wynik na 3:1 ustalił Marcin Brysz. Obrońca trofeum pożegnał się więc z rywalizacją. W drugim półfinale Irex Gaz szybko strzelił dwa gole. Klimzowiec doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo należało do dziewięciokrotnego mistrza Chorzowa, który zwyciężył 4:2.

Spotkanie Mateco – Irex Gaz było godne finału. Oglądaliśmy wymianę ciosów, w której żadna z ekip nie chciała skapitulować. Wynik otworzyło Mateco. Ariel Piasecki trafił do pustej bramki, wykorzystując fakt, że rywale często stosowali manewr z golkiperem grającym w polu. Za moment jednak Maksym Kisielow, wspomniany bramkarz Irex Gazu, wyrównał. Na przerwę jego drużyna schodziła z prowadzeniem 2:1 – po akcji Artura Zygarskiego Artur Kubicki z bliska wepchnął piłkę do bramki.

W drugiej odsłonie Mateco wyrównało po strzale Marcina Brysza. Później znów minimalną przewagę miał Irex Gaz (gol Roberta Pleszaka), ale na dwie minuty przed końcem Maciej Mazur trafił na 3:3. Po raz pierwszy w historii Pucharu ChLF zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych. W pierwszej z trzech serii górą byli bramkarze. W drugiej Pleszak się nie pomylił, a zawodnik Mateco posłał piłkę obok bramki. Kubicki stanął przed szansą na zakończenie rywalizacji i noga mu nie zadrżała. Irex Gaz wygrał karne 2:0 i po raz trzeci w historii – po 2011 r. i 2017 r. – zdobył Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu.

Przy okazji pucharowych zmagań w niedzielę podsumowan 37. sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. Nagrody otrzymały najlepsze drużyny I i II ligi, zwycięzcy klasyfikacji strzelców oraz fair play.

Materiał wideo z rozgrywek o Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu zamieścimy wkrótce na naszym portalu.

Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu 2023 – wyniki

Grupa A
Victoria Klimzowiec – Klimzowiec 1:1
AKF Ślonsk – Victoria Klimzowiec 3:1
PiotrBud – Victoria Klimzowiec 6:3
Klimzowiec – AKF Ślonsk 2:0
PiotrBud – AKF Ślonsk 4:2
PiotrBud – Klimzowiec 5:0 (walkower)
Tabela: PiotrBud 9 pkt. (awans), Klimzowiec 4 (awans), AKF 3, Victoria 1.

Grupa B
Irex Gaz – Mateco 1:0
Tajfun – Orange 0:2
Irex Gaz – Orange 2:0
Mateco – Tajfun 4:0
Irex Gaz – Tajfun 1:0
Orange – Mateco 1:1
Tabela: Irex Gaz 9 pkt. (awans), Mateco 4 pkt. (awans), Orange 4, Tajfun 0.

Półfinały
PiotrBud – Mateco 1:3
Klimzowiec – Irex Gaz 2:4

Finał
Mateco – Irex Gaz 3:3 (1:2), rzuty karne 0:2
Bramki:
Kisielow (13), Kubicki (15), Pleszak (22) – Piasecki (9), Brysz (17), Mazur (28).
Rzuty karne: Zygarski 0:0 (obrona bramkarza Mateco), Siadul 0:0 (obrona bramkarza Irex Gazu), Pleszak 0:1, Chojnacki 0:1 (obok bramki), Kubicki 0:2.
Mateco: Chojnacki – Brysz, Piasecki, Siadul, Mazur, Lubojański, Szałkowski, K. Tkacz, Dańko.
Irex Gaz: Kisielow – Miozga, Kubicki, Zygarski, Wysocki, Górny, Pleszak.

Zdobywcy Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu
2007 – Rurex
2008 – WSB
2009 – Sebmar Silesia
2010 – Schenker
2011 – Marex
2012 – Ekspert
2013 – WSB (2. triumf)
2014 – Budoserwis
2015 – Inprex
2016 – Budoserwis (2)
2017 – Irex Gaz (dawniej Marex, 2)
2018 – Budoserwis (3)
2019 – Mateco
2020 – Fizjo Factory (dawniej Budoserwis, 4)
2021 – Fizjo Factory (5)
2022 – Fizjo Factory (6)
2023 – Irex Gaz (3)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości