Budowa nowej nitki Elki idzie zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

Budowa nowej nitki Elki idzie zgodnie z planem [ZDJĘCIA]
Wszystkie prace budowy nowej nitki idą zgodnie z planem.fot. Dwa Kwadranse

Kolejne inwestycje w Parku Śląskim idą pełną parą. Jedną z nich jest budowa nowej nitki „Elki”.

Goście Parku Śląskiego będą mogli odbyć jeszcze ciekawsze podróże kolejką linową. Trwa bowiem budowa kolejnej nitki prowadzącej od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego.

Na obu stacjach trwają intensywne prace budowlane, m.in. stawiana jest główna konstrukcja obu obiektów, spacerowicze mogą dostrzec już zarys przyszłej stacji. Następnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej, prace z tym związane mają ruszyć w okolicy czerwca.

Trasa przejazdu drugiej linii „Elki” została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, powstała także droga technologiczna. Jednocześnie ruszyły prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w ich miejsce stawiane będą nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu.

– Prace przy budowie II linii „Elki” przebiegają zgodnie z planem, dokładamy wszelkich starań, aby już w majówkę ponownie uruchomić I linię od Stadionu do Wesołego Miasteczka. Liczymy, że pogoda dopisze i będziemy mogli wszyscy cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z lotu ptaka” – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. 

Źródło: Park Śląski

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa